Yoga ve Ayurveda / Kendine Şifa ve Kendini Bilme - Dr. Vedaçarya David Frawley - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Yoga ve Ayurveda / Kendine Şifa ve Kendini Bilme – Dr. Vedaçarya David Frawley

Yoga ve Ayurveda / Kendine Şifa ve Kendini Bilme – Dr. Vedaçarya David Frawley

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Aralık 2014
Eklenme: Mayıs 25th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 330
Yazar: Dr. Vedaçarya David Frawley

1.960 Kişi Tarafından Görüldü

Yaşam boyu sağlık, canlılık ve farkındalık için bütünsel bir yaklaşım sunan, kadim iki öğreti yoga ve ayurvedayı ilk kez birlikte inceleyen, ABD’nin çok satan kitabı Türkçede.

Dünyanın en ünlü ayurvedik doktorlardan biri olan Dr. Vedaçarya David Frawley, Yoga ve Ayurveda kitabında beden, nefes, duyular, akıl ve çakralar üzerindeki sırları aralıyor. Beslenme ve şifalı bitkilerin kullanımının yanı sıra asana, pranayama ve meditasyon gibi yoga uygulamalarıyla yaşamlarımızı nasıl dönüştürebileceğimizi açıklıyor.

Bu yeni kitap, her biri bütünsel disiplinler olan yoga ve ayurveda arasındaki yakın bağlantıyı işaret ediyor. Her iki disiplin de somatik ve psikospritüel tamlık kavramlannda çakışıyor. Yoga Kendini-Bilmeye yönlendiren benliği aşma ile spritüel bütünselliğe odaklanır. Ayurveda ise benliği aşmanın ve Kendini-Bilmenin açıklığına yönlendiren sağlık bakımı yoluyla psikosomatik bütünselliğe odaklanır.

Yoganın ayırıcı özelliklerinden biri dengedir ve böylece bu kadim sanat ve bilimin uygulayıcıları hem beden hem de akıllarına uygun dikkati göstermelidir. Bazen aşırı gayretli yoga heveslileri fiziksel bedenden ayrı olarak meditasyonu ve şuurun daha yüce hallerini geliştirmenin yolunu ararlar, ama beden aydınlanmayı idrak etmede temeldir.

Bedene gerekli özeni göstermezsek, er ya da geç hastalığa yenik düşer. Hatırlayın, hepimizin uğraştığı bir karması vardır (genetik programı ve dışsal yaşam durumlarını okuyun)! Yogada, hastalıkyogik sürecin başarılı bir şekilde tamamlanmasındaki engellerden biridir.

Bunu sorguluyorsanız, diş ağrınız varken ya da mideniz ağrıyorken meditasyon yapmayı deneyin. Elbette bu durumda da meditasyon yapılabilir, ama konsantrasyonda belli bir becerinin olmasını gerektirir.

Somatik dengesizlikler hâlihazırda akılsal rahatsızlıklara ve akılsal rahatsızlıklar somatik dengesizliklere yol açar. Bu nedenle, güçlü sağlıklı bir bedene sahip olmak ve aklı eğitmek el ele gitmelidir ve her ikisi de idealde Kendini-Bilme arzusu ile güçlendirilmelidir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.