Şeytan Etkisi "Kötülüğün Psikolojisi" - Philip Zimbardo - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Şeytan Etkisi “Kötülüğün Psikolojisi” –  Philip Zimbardo

Şeytan Etkisi “Kötülüğün Psikolojisi” – Philip Zimbardo

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Şubat 29th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 706
Yazar: Philip Zimbardo

366 Kişi Tarafından Görüldü

tanford Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün bodrum katında oluşturulan yapay bir hapishanede rollerini oynamak üzere deneye dahil olan öğrenciler, deney başladıktan kısa süre sonra bambaşka bir gerçeklik algısıyla rollerini içselleştirdiler.

 

Bundan sonra yaşananlar ise psikoloji tarihinde bir mihenk taşına dönüştü.

 

Stanford Hapishane Deneyi olarak bilinen bu çalışmanın mimarı Prof. Philip Zimbardo, durumsal güçlere ve sosyal dinamiklere bağlı olarak insanların ansızın nasıl canavarlara dönüşebildiğini kanıtlamıştı. Daha da önemlisi, Stanford Hapishane Deneyi’nin ortaya koyduğu bulgular insanlık suçlarının bazı dinamiklerini açıklamaya yardımcı oldu.

 

“İyi” insanlara kötülük yaptıran şey nedir?

 

Philip Zimbardo Şeytan Etkisi ile okuru bir yolculuğa çıkartıyor ve bu sorunun cevabını okurla birlikte bulmaya çalışıyor.

 

Filmleri çekilen, belgesellere konu olan, esinlenilerek romanlar yazılan Stanford Hapishane Deneyi’ni ve genel anlamda “kötülüğün psikolojisini” ele alan Şeytan Etkisi’ni okurken insanların nasıl başkalaşım geçirdiklerine tanıklık edecek, sizin de aslında o insanlardan farklı olmadığınızı düşündükçe tedirgin olacaksınız.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.