Valla Kız Değilim - Füsun Önal - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Valla Kız Değilim – Füsun Önal

Valla Kız Değilim – Füsun Önal

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 1995
Eklenme: Mart 3rd, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 221
Yazar: Füsun Önal

1.458 Kişi Tarafından Görüldü

Bu kitabımı, 5 Temmuz 1995’te yitirdiğimiz dünya insanı, büyük yazar, gerçek bir Türk aydını olan, çok sevdiğim ve hep seveceğim Aziz Nesin’in çok değerli anısına adıyorum. 
Füsun Önal

Sevgili Aziz Nesin,”Rüyalarım Ziyan Olmasın” adlı öykü kitabınızın 7’ncisayfasında şöyle bir notunuz var.

İzninizle aktarıyorum.”Kendimi, gitgide Türkiye’deki bütün insanlarm en yakın akrabası, akrabadan da öte, herkesin gizdeşi olarak duyumsamaya başladım; öylesine yakın ki, kendilerinden bile saklamaya çalıştıkları gizlerini insanlar bana açıklamayı gereksiniyorlar.Dinlediğim başkalarmm gizlerini ben de yaşıyorum. Böylece Türkiye’de nice insan varsa, ben de onca kalabalıklaşıyorum.

Dünyada hiçbir giz gizli kalamaz, kalmamalı da… Bende kendimi yazarak başkalarmm gizlerini, başkalarını yazarak kendi gizlerimi anlatmış oluyorum.”Nesin Vakfı, 20 Ocak 1990 “Dünyadaki hiçbir giz gizli kalmaz,kalmamalı da…”Bu satırları eskiden de okumuştum. Bu kez, bu kitabımın ön sözünü yazarken, defalarca okudum, okudum…Acaba “bizim gizimiz” de gizli kalmamalı mıydı?.

Düşündüm… Çok düşündüm…İkinci kitabımın “önsözünü” siz yazmıştınız. Bana “BayanCıvıl” adını ne zaman taktığınızı, benim yazarlığım hakkındaki düşüncelerinizi belirtmiş, bana yol göstermiş, Nazım Hikmet’ten bir aktarma ile bana en güzel dilekleri bir güzellik demeti gibi sunmuştunuz. Up uzun bir önsözdü…

Söylediğiniz sözlerle, yazdıklarınızla insanları kamçılama huyunuz vardı. Bunu sevdiklerinize yapardınız. Özellikle o çok şey borçlu olduğunuzu sık sık tekrarladığınız “Ey benim eliaçık gözükapalım” dediğiniz halkınıza, onun iyiliği için, doğruları,gerçekleri görmesi adına şok edici sözler söylerdiniz.

Ben de bana yazdığınız o güzel önsözle yazarlık konusunda daha çok yüreklenmiş, bilenmiştim.Şimdi bu benim henüz beşinci yılım ve altıncı kitabım.

Bu kitabımın önsözünü siz bana değil, ben size yazıyorum.Sanki karşımdasınız. O pırıl pırıl bir zekâ ile bakan gözlerinizi dikkatle bana dikmiş, sağ dirseğinizi koltuğun koluna dayayıp,elinizin parmaklarını yüzünüze destek yapmış benim okuduklarımı dinliyorsunuz…

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.