Unutulan Sesler (Harry Bosch Serisi 12) - Michael Connelly - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Unutulan Sesler (Harry Bosch Serisi 12) – Michael Connelly

Unutulan Sesler (Harry Bosch Serisi 12) – Michael Connelly

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Temmuz 2008
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 432
Yazar: Michael Connelly

2.257 Kişi Tarafından Görüldü

1993 yılında Marie Gesto adında bir kız ortadan kaybolur ve onu bulma görevi Dedektif Harry Bosch’a verilir.

Ama yapılan tüm araştırmalar ve müdahalelere rağmen sonuçsuz kalır. 

GİRİŞ

Aradıkları arabaydı. Plakası yoktu ama Harry Bosch o olduğunu biliyordu.

Bordo boyası güneşten uzun zaman önce solmuş, 1987 model bir Honda Accord’du. ’92’de tamponuna yapıştırılmış olan yeşil Clinton çıkartması bile solmuştu. Ucuz mürekkep kullanılmış olan çıkartmanın uzun ömürlü olması amaçlanmamıştı zaten. Seçimlerin uzak ihtimal olduğu zamanlardandı.

Araba, okadar dar bir garaja park edilmişti ki Bosch sürücünün içinden nasıl çıktığını merak etti. Adli tıp dedektiflerini arabanın dışındaki ve garajın iç duvarlarındaki izler konusunda ekstra dikkat göstermeleri için uyarmayı aklının bir köşesine not etti. Muhtemelen bu şekilde uyarılmak hoşlarına gitmeyecekti, ama başka türlü içinin rahat etmeyeceğini biliyordu.

Garajın, alüminyum tutamaklı, çekilip indirilen bir kapısı vardı. Parmak izi için uygun değildi ama Bosch yine de adli dedektiflere orayı da hatırlatacaktı.”Kim buldu?” diye sordu devriye memurlarına.High Tower sitesinin girişine ve iki sıra halindeki garajların bulunduğu çıkmaz sokağın ağzına suç mahallini işaretleyen sarı bantları çekme işini henüz bitirmişlerdi.

“Ev sahibi” diye yanıtladı kıdemli memur. “Garaj, sahibi olduğu boş daireye aitmiş, yani aslında boş olması gerek. Birkaç gün önce birkaç mobilyasını ve bazı eşyalarını koyma niyetiyle garaja gelmiş ve arabayı görmüş. Başka bir kiracının misafirine ait olabileceğini düşünerek birkaç gün sesini çıkarmamış.Ama arabaya dokunulmadığını görünce kiracılara sormaya başlamış. Arabayı kimse tanımıyormuş. Kime ait olduğunu bilen yokmuş. Sonra plakasız olduğu için çalınmış olabileceğini düşünerek bizi aramış. Ortağımla Gesto bülteninden haberdardık.

Buraya gelince hemen ikiyle ikiyi topladık.”Bosch başını salladı ve garaja yaklaştı. Burnundan derin bir nefes aldı. MarieGesto on gündür kayıptı. Garajda olsaydı kokusunu alırdı. Ortağı Jerry Edgar yanına geldi.

“Bir şey var mı?” diye sordu.

“Sanmıyorum.”

Connelly muhteşem bir kurguyla büyüleyici aksiyonu birleştirerek bizleri suç dünyasının derinliklerine taşıyor. 

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.