Tüm Eserleri 7 - Şiirler 7 (Saat 21-22 Şiirleri / Eserlerine Girmeyen Şiirleri) - Nazım Hikmet Ran - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Tüm Eserleri 7 – Şiirler 7 (Saat 21-22 Şiirleri / Eserlerine Girmeyen Şiirleri) – Nazım Hikmet Ran

Tüm Eserleri 7 – Şiirler 7 (Saat 21-22 Şiirleri / Eserlerine Girmeyen Şiirleri) – Nazım Hikmet Ran

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 1979
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 544
Yazar: Nazım Hikmet Ran

2.185 Kişi Tarafından Görüldü

Nazım Hikmet’in oğlu ve varisi Memet Hikmet’in Türkiye’deki vekili ile 1967’de yapılan ve 1974’te tekrarlanan telif sözleşmesi gereğince Cem Yayınevi, büyük sanatçının tüm eserlerini yayımlayacaktır.


Nazım Hikmet’in tüm eserlerini düzenleme çalışmasına önce Şerif Hulusi başlamıştı. Onun ölümüyle yarım kalan bu çalışmayı Asım Bezirci üstlenip sürdürmüştür.


Tüm Eserlerinin bu birinci cildinde Nazım Hikmet’in İlk Şiirleri ile 835 Satır ve Sesini Kaybeden şehir adlı eserleri bulunmaktadır. Bu eserlerden ilki 1930’da ikincisi 1931’de kovuşturmaya uğrayarak yargılanmış ve beraat etmiştir.


Tüm Eserleri dizimiz, Ankara’da 1968’de Dost Yayınları’nca Basımına başlanan ve yasaklanan Nazım Hikmet Bütün Eserleri 1 adlı yayının tekrarı ya da davamı değildir. Ondan ve Ekber Babayef’in aynı adı taşıyan, Sofya’da yayımlanan dizisinden ayrı bir yöntem sistem ve kapsamla hazırlanmaktadır.


Şiirlerin derlenmesinde genellikle Türkiye’deki basımlar temel alınmıştır. Çeşitli basımlar karşılaştırılarak arasındaki ayrımlar ile eksikler ve yanlışlar gösterilmiş önde gelen yabancı dillerdeki belli başlı çeviriler belirtilmiştir.

Her cildin sonuna, derlenen metinlerle ilgili biyografik ve bibliyografik açıklayıcı notlar konulmuştur.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.