Tatarların Çölü - Dino Buzzati - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Tatarların Çölü – Dino Buzzati

Tatarların Çölü – Dino Buzzati

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Ocak 5th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 160
Yazar: Dino Buzzati

375 Kişi Tarafından Görüldü

Tanrıyı Gören Köpek ve Büyülü Öyküler adlı öykü kitaplarından tanıdığınız İtalyan yazar Dino Buzzati’nin en ünlü romanı, bir başyapıt Tatarların Çölü.

Yazar, bu romanında, tüm ömrünü geçireceği Bastiani Kalesine gitmek üzere bir eylül sabahı kentten ayrılan Giovanni Drogo’nun öyküsünü anlatıyor.

Bu yolculuk, onu sanki insanların yaşadığı dünyanın ta ucuna, gizem dolu bir durgunluğun, uğursuz bir havanın egemen olduğu çok eski ve ıssız bir kaleye götürür.

Tam otuz sene boyunca Drogo, Tatarların krallığı sayılan çölde birşeylerin olmasını bekler. Kaledeki herkesi bir bekleyiş duygusu içinde taşlaştıran o kahramanlık ve zafer umuduna kaptırır kendisini.

Drogo’nun uzun bekleyişi, hayatı sınıra gelip dayandığında çözüme ulaşıyor.

Özet

Tatarların Çölü, 2. Dünya Savaşı sonrasında parlayan modern İtalyan edebiyatının ilk ve en usta ürünlerinden biri, çağdaş dünya edebiyatında da önemli yer edinmiş bir eser. Genç ve hevesli bir teğmenin, ilk görev yerini çevreleyen uçsuz bucaksız çölle “savaşı”.

Çöl, hem teğmenin muhtaç olduğu düşmanı ondan esirger hem bizzat “düşman”ın yerini tutar, hem de gizemli, tarifsiz varlığıyla genç teğmeni cezbeder. Gerçek dışı, soyut bir mekanda, zamanda, zeminde, olaysızlığın ortasında insana ilişkin en can alıcı sorular…

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.