Şiadan Kızılbaşlığa Türklerde Alevilik - Yasin İpek,Ender Atalay,Murat Serdar,Doç. Dr. Harun Işık - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Şiadan Kızılbaşlığa Türklerde Alevilik – Yasin İpek,Ender Atalay,Murat Serdar,Doç. Dr. Harun Işık

Şiadan Kızılbaşlığa Türklerde Alevilik – Yasin İpek,Ender Atalay,Murat Serdar,Doç. Dr. Harun Işık

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ekim 2017
Eklenme: Nisan 26th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 464
Yazar: Yasin İpek , Ender Atalay , Murat Serdar , Doç. Dr. Harun Işık

1.782 Kişi Tarafından Görüldü

Asırlardır “Alevilik” konusu gündemdeki yerini hep korumuştur. Ateşli tartışmalar yaşanmış, kavgalar yapılmıştır.

Bunu fırsat bilen bazı güçler halkı birbirine düşürmek, ortalığı daha da alevlendirmek için ellerinden geleni yapmış ve hala yapmaya çalışmaktadır.

Her konuda olduğu gibi bu konuda da bilen-bilmeyen fikir yürütmüş ve halkı yalan yanlış bilgilendirme yoluna gitmiştir. Bütün bu yaşananların sonucunda gerçekle ilgisi olmayan bir çok alanya escort “Alevilik” tanımı ortaya çıkmıştır.

Bu konular tartışılırken hep yanlı tartışmalar yapılmış, taraflı yayınlar yapılmıştır. Aleviler kendi bakış açılarından Aleviliği, Suniler yine kendi bakış açılarından Aleviliği anlatmıştır. Ve gerçekler neredeyse ortadan kaybolmuştur.

Alevilik ve Kızılbaşlık nedir, nasıl ortaya çıkmıştır? Tarih süreci içinde neler yaşanmış, hangi noktaya gelinmiştir? Şaman ültürünün etkileri nelerdir? Şia nedir ve Alevilikle bir bir ilgisi var mıdır?

İşte bu ve buna benzer bir çok sorunun cevabı bu kitapta toplandı. Konuya taraflı bakmayan tamamen uzman bir ekibin hazırladığı bu kitap gerçekleri objektif bir bakış açısıyla gün yüzüne çıkarıyor ve “Alevi” gerçeğini bütün yönleriyle ortaya koyuyor.

 

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.