Savaş ve Barış 2 Cilt Takım - Lev Nikolayeviç Tolstoy - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Savaş ve Barış 2 Cilt Takım – Lev Nikolayeviç Tolstoy

Savaş ve Barış 2 Cilt Takım – Lev Nikolayeviç Tolstoy

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Mayıs 28th, 2018
Dil: Türkce
Sayfa: 2291
Yazar: Lev Nikolayeviç Tolstoy

7.406 Kişi Tarafından Görüldü

Savaş ve Barış 2 Cilt takım, “klasik” dendiğinde akla gelen ilk kitaplardan. Napoléon’un Rusya’yı işgalini anlatan dev bir savaş romanı, aynı zamanda bir Rusya panoraması. 1800’lerin ortalarında Rusya’nın içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik koşullar, kentlerde, köy ve kasabalarda, büyük çiftliklerde sürdürülen hayat, dönemin önde gelen kişilikleri, saray yaşamı, özellikle üst sınıf ustaca çiziliyor.

Tolstoy, 1. cildin girişinde yer verilen önsözünde Savaş ve Barış’ı yazarken hissettiklerini, yaptığı zorlu çalışmaları ve romanın geçirdiği aşamaları anlatıyor. Bu metinler, özellikle bu dev romana daha yakından, yazarının gözünden bakma fırsatı verdiği için çok önemli.

Ünlü yazar Tolstoy’un yazdığı bu kitap birçoklarınca en büyük roman olarak gösterilir.

1805-1813 yıllarında Napolyon Savaşları’nı konu alan bu eser Rusya’daki birçok farklı sınıftaki insanın hayatını ve geleneklerini anlatır.

Savaş ve Barış, Napolyon döneminde gecen Rusya ve Fransa arasındaki savaşı anlatmasının yanında saray hayatı ve saray insanlarının bulundukları konumlardan nasıl değişikliğe de gözler önüne serer.

Tolstoy’un bu ünlü eseri dili, anlatımı, kurgusu ve gerçekçiliği ile kendinden sonra birçok yazarı etkilemiş ve büyük bir klasik olarak edebiyat tarihinde haklı yerini almıştır.

“Savaş ve Barış 2 Cilt Takım – Lev Nikolayeviç Tolstoy” için 2 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.