Polisiye Romanlar Okuyan Hırsız - Lawrence Block - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Polisiye Romanlar Okuyan Hırsız – Lawrence Block

Polisiye Romanlar Okuyan Hırsız – Lawrence Block

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 1998
Eklenme: Aralık 27th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 196
Yazar: Lawrence Block

521 Kişi Tarafından Görüldü

Polisiye Romanlar Okuyan Hırsız; Bernie Rhodenbarr esasında dürüst bir hayat kazanmaya çalışıyor. Değerli eşyalarına yardım etmek için birinin evine yasadışı yollardan gireli tam bir yıl oldu. Ama şimdi vicdansız bir ev sahibinin Bernie’nin kirasını %1000 artırma tehdidi, kitapçıyı ve hırsızı suç hayatına geri döndürüyor  gerçi, dürüst olmak gerekirse, bu çok kısa bir yolculuk.

Banyoda kilitli bir ceset içeren bir tane.

Yani Bernie’nin bir ikilemi var.

Özet

Bernie Rhodenbarr bir gün Carolyn ile buluşur ve içki içtiği için evini soymak istemediği Martin Gilmartin’i telefonla arayarak alay eder. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde Doll ile tanışır ve ondan duydukları ile Harvey ve Joan Nugant’ın evini soyar.

Aynı gün Barnegat Kitabevi’nin bina sahibi Borden, Bernie’den çok ucuza bir Sue Grafton romanı satın alır. Ve kirasını da yirmikatıns çıkartır. Bu adam hemde Martin’in kayınbiraderidir. Bernie Nugant’ın evine girdiğinde banyoda bir ceset bulur.

Bu ceset Doll’un eski sevgilisi Luke’a aittir. Bernie Ray Kirschmann tarafından telefon konuşmasının ertesi günü Martin’i soyduğu iddiasıyla gözaltına alınır.

Ortada bir ceset ve kayıp olan yüzbinlerce dolar değerinde beyzbol kartı vardır.

Soluksuz okunan bir roman.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.