On Bir Dakika - Paulo Coelho - Pdf Kitap, E-Kitap İndir, E-Pub

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Paulo Coelho – On Bir Dakika

Paulo Coelho – On Bir Dakika

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ocak 15th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 220
Yazar: Paulo Coelho

4.979 Kişi Tarafından Görüldü

On Bir Dakika kitabına göre,

Maria babası esnaf, annesi terzi olan mütevazı bir ailenin kızıdır. Brezilyanın doğusunda küçük bir kasabada yaşayan genç kız küçük hayalleri olan ve bir gün beyaz atlı prensini bulanacağına inanan masum bir kızdır. Maria ilk kez 11 yaşında sınıftaki bir çocuğa âşık olur. Her gün yan yana yürüyorlardır fakat hiç konuşmuyorlardır. Bir gün çocuk gelip Maria’dan kalem ister fakat Maria onu azarlayarak oradan uzaklaşır. Maria, daha sonra heyecanı yüzünden yaptığı yanlışın fakına varır. Fakat çocuk bir daha konuşmak için hiç gelmez. Ertesi yılda çocuk artık taşınmıştır.

Maria liseye geçtiğinde biraz daha bilgilenmiş ve olgunlaşmıştır. Daha sonra bir çocukla tanışır, sinemaya gider, el ele gezer ve öpüşür ama öpüşürken dudaklarını açmadığı için bu ilişkisi de kısa sürer. Bir gün Maria bir şey keşfeder ve kendisi ile oynamaya başlar. Bu çok hoşuna gider fakat bir gün kendisini fazla kaptırarak ve bekâretini kaybeder. Maria okuldan sonra bir kumaşçıda çalışmaya başlar ve para biriktirir. Patronu ona âşıktır fakat Maria durumu idare etmektedir. Maria evden ayrılır ve dansçı olur. Bir maceracı gibi şehir şehir gezer fakat bir gün kuralları çiğneyerek bir erkekle buluşur. Sonrasında dansçılıktan atılır. Bir süre tazminatı ile geçinir. Bir gün bir Arap ile buluşur. Arap’ın istekleri farklı yöne doğru gider ve Maria kolay yoldan para kazanmayı keşfeder.

Kitap Yorumlarına Göre,

“Kim ne derse desin kitabın içinde kendimi bulduğum yerler o kadar çoktu ki sevmemem mümkün değildi. Teşekkürler COelho.”

“Hemen her yerde duyabileceğiniz basit bir konunun bu kadar güzel kurgulanarak anlatılması nedeniyle okuması çok keyifli. Tavsiye ederim.”

“çok keyif alarak okudum. paulo çok iyi yazıyor ve işini biliyor tavsiye ederim”

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.