Lütfen Anneme İyi Bak - Kyung Sook Shin - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Lütfen Anneme İyi Bak – Kyung Sook Shin

Lütfen Anneme İyi Bak – Kyung Sook Shin

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Ocak 15th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 297
Yazar: Kyung Sook Shin

1.125 Kişi Tarafından Görüldü

Kyung-sook Shin, “Lütfen Anneme İyi Bak” romanı ile “Man Asian Literary Prize” ödülüne layık görülen ilk kadın ve ilk Güney Koreli yazar olma özelliğine sahip. Kore’de 1 milyondan fazla satan, 16 dile çevrilen Lütfen Anneme İyi Bak, anneliğe eşsiz bir ağıt.

 

Yetişkin çocuklarını ziyaret etmek için geldiği Seul’de kaybolan bir annenin ardından, aile üyelerinin yaşadığı pişmanlıkların ve iç hesaplaşmaların öyküsü bu. Kore kültürü fonunda derin aile ilişkilerinin ele alındığı yürek burkan bir hikâye…

 

Sadece Kore’de 1 milyonun üzerinde satan ve Amerika’da yayımlanır yayımlanmaz büyük ilgi gören Lütfen Anneme İyi Bak, okuru sadece bir arayış hikâyesine ortak etmekle kalmıyor, insan yüreğinin derinliklerine sarsıcı bir yolculuğa da çıkarıyor.

 

Özet

 

Fedakarlık ve uzlaşma dolu bir hayat yaşamış bir eş ve anne olan Sonyo hakkındadır.

 

Romanın başlamasından birkaç yıl önce felç geçirdi, onu savunmasız bıraktı ve çoğu zaman kafası karıştı. Şimdi, kırsal kesimdeki memleketi köyünden yetişkin çocuklarının Seul’üne seyahat ederken, tıka basa dolu bir trende kapılar kapanırken kocasını kaybeder.

 

Çocukları ve kocası çaresizce her yerde arar, ancak en son Seul istasyonunun koşuşturmacasında dolaşırken görülen So-nyo’yu bulamazlar.

 

Roman dört farklı bakış açısıyla anlatılıyor,

 

So-nyo’nun kocası ve iki çocuğunun birbirlerine saldırıp sonra tekrar yakınlaşmasını ve her birinin So-nyo’nun acısına ve yalnızlığına karşı kayıtsızlıklarıyla yüzleşmesini takip ediyor.

 

Sonyo’nun çocukluğuna ve yerine getirilmemiş hırslarına baktığında hayaletimsi sesini de duyuyoruz.

▆ ▇ █ ÜCRETSİZ İNDİR/OKU █ ▇ ▆

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.