Kör Suikastçi - Margaret Atwood - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kör Suikastçi – Margaret Atwood

Kör Suikastçi – Margaret Atwood

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Nisan 2017
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 672
Yazar: Margaret Atwood

2.492 Kişi Tarafından Görüldü

İntihar, aşk, ölüm, ihanet sarmalında bir ailenin çöküş destanı

“Aşk bir suçtur, ama olmaması daha büyük bir suçtur.”

İki dünya savaşı arasında, babaları düğme fabrikası sahibi olan ve büyüme yıllarını annesiz geçiren iki kız kardeş… Iris, krizin bedelini ailesi adına ödeyip zengin Richard Griffen’le evlenecek, Laura ise arkasında acılı bir sırrı ve kör bir suikastçı tarafından ele geçirilen şehrin hikâyesini anlattığı distopik romanı Kör Suikastçı’yı bırakarak intihar edecektir.

Paranın, refahın ve sonsuz sanılan aile mutluluğunun çattığı çatılar, yüzyılı sarsan savaşların ve iki kız kardeşin tavan arasına sakladığı sosyalist eylemcinin rüzgarıyla yerle bir olmuş, yıkıntılardan geriye iki kadının parçalanmış, gerçekleşmemiş, sırlarla dolu hayatları kalmıştır.

Atwood’un roman içinde roman tekniğiyle anlattığı Booker Ödüllü aile öyküsü, insan trajedisinin bugün ve gelecekteki yüzünü yansıtan eşsiz bir yapıt.

Kitap’dan Giriş

Kelimeler karanlık bir bardakta yanan alev gibidir. Köprü Savaşın sona ermesinden on gün sonra, kızkardeşim Laura kendi kullandığı otomobille köprüden uçtu. Köprü onarım görüyordu. Laura, -Tehlike işaretinin tam ortasından geçmiş.


Otomobil, 33 metre aşağıdaki dere yatağına düşerken, tüy gibi taze yapraklarla donanmış ağaçları ezerek  Margaret Atwood Kör Suikastçi alevler içinde patlamış ve dipteki sığ dereye yuvarlanmış.

Araç, köprüden kopan beton blokların altında tamamen ezilmiş. Kömürleşmiş parçalarından başka Lauranın bedeninden geriye bir şey kalmamış.

Kazayı bana polis bildirdi. Araç benimdi, plakasından bulmuşlar. Polisin ses tonu saygılıydı.

https://yadi.sk/d/aFaILBnzFAD79Q

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.