Karıncaların Devrimi - Bernard Werber - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Karıncaların Devrimi – Bernard Werber

Karıncaların Devrimi – Bernard Werber

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2002
Eklenme: Aralık 2nd, 2017
Dil: Türkçe
Sayfa: 496
Yazar: Bernard Werber

1.753 Kişi Tarafından Görüldü

Kitabın Konusu

Karıncaların devrimi adlı eserde askerlerin anlatıldığı bir olay örgüsü yer almaktadır. On iki askerin bulunduğu bu olay örgüsünde anlatım tekniği dikkat çekmektedir.

On iki asker şaşkınlıktan antenlerini dikerek pankart nedir? sorusunu sorarlar ve açıklanır: Parmaklar herhangi bir yere beyaz renkte bir pankart koyarlar. Bu pankartın anlamı ise ağaçların kesilmeye hazırlandıklarını, siteleri yok edeceklerini ve her şeyi darmadağın edeceklerini işaret eder. Genel anlamda beyaz renkteki bu pankartlar küp şeklindeki yuvalarından birini kurduklarını gösterir. Böyle durumlar bilindiğinden beyaz bir pankart koyulduğu takdirde bütün bölge hemencecik katı, düz ve otsuz bir yer üzerinde parmaklardan birinin yaşadığı yerin yükseldiği ve bir çöl haline geldiği anlatılır.

Günümüzde pek çok kişi tarafından beğenilerek okunan kitaplara sahip ve Fransa’nın en önemli yazarlarından biridir. Bernard Werber’in yalnızca Fransa’da değil bütün dünyada farkını hissettiren derin sosyolojik tahlillerle birlikte eşsiz anlatım tekniğini gözler önüne seren bir eseridir.

Karıncaların Günü

Aynı yazarın eseri olan ve karıncaların devrimi adlı kitabın devamı niteliğinde olan kitap, bir gerilim romanı olmasının yanı sıra hayal gücünün sınırlarını zorlayan, harika ve şaşırtıcı bir eserdir. Her iki esere de konu olan karıncaların milyarlarca olmasından ve bazılarının bizi tanrı olarak görürken bazılarının onlara zarar veren birer yaratık olarak kabul gördüğümüz anlatılmaktadır. Her iki romanın da okuyuculara eşsiz zamanlar yaşattığı görülmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.