Karanlık Çukur - John Connolly - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Karanlık Çukur – John Connolly

Karanlık Çukur – John Connolly

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2007
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 485
Yazar: John Connolly

2.883 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Özeti,

Karanlık Çukur adlı eserinde vahşiliği en ince detayına kadar işlemiş olan John Connolly, vahşilikte açık sözlü olduğunu doğrulamış görünmektedir. John Connolly, şaşırtıcı bir çıkış yakaladığı kitabı Karanlık Çukur ile bir anda ilgi odağı olmayı başarmış roman yazarlarındandır. Anlattığı olay şüphe, gizem, cinayet ve vahşilik içeriyorken anlatımının melankolikliği ile dikkatleri çekmiştir. Vahşiliği ve kan dolu dakikaları son derece lirik bir dille anlatan John Connolly esrarlı bir hikayenin kapılarını okuyucularına ardına kadar açmıştır. Cinayet romanı yazarları arasında yerini başarıyla almıştır.

Tıpkı Karanlık Çukur’un içeriğinde olduğu gibi diğer kitaplarında da yeteneğini vahşice ve aynı zamanda edebi dilin lirik anlatımıyla ortaya koyan Connolly bu romanında daha da dikkat çekici olmaya başlamıştır. Hikayesinde yer alan öğeler ile ne kadar zalim, vahşi, korkutucu ve rahatsız edici karakterlerin ve aynı zamanda duyguların varlığını tekrar bizlere hatırlatmayı başarmıştır. Rahatsız edici yanları olduğu kadar romanda üzücü, kahredici bir tarafta okuyuculara yansımıştır.

Kahramanlarından biri olan Perker, heyecan dolu hikayede en çekici kahraman olmayı yüklenmiş bir karakterdir. Connolly, şiddet öğelerini ve bununla birlikte vahşi caniler karakterlerini en ince ayrıntısına kadar okuyucularıyla paylaşmıştır. Bu şekilde betimlediği için canileri karşınızdaymış gibi gerçekçi bir şekilde hayal etmenizi sağlamıştır. Suç öğelerini içinde barındıran Connolly, aynı zamanda Karanlık Çukur eserinde entrika dolu bir hikayenin kapılarını da sevenlerine ardına kadar açmıştır.

Ayrıca Kitap Hakkında Yapılan Yorumların Bir Kısmı Şu Şekildedir,

“John Connolly , Ölüm Sanatçısı ile şaşırtıcı bir çıkış yakaladı. Karanlık Çukur da aynı derecede vahşilikte açık sözlü; ama sıkı ve şüphe dolu öyküyü saran masalların yankılandığı daha melankonik bir tonda anlatılmış. Karanlık Çukur en iyiler arasına girmeyi kesinlikle hak ediyor.”
Guardian

“Connolly’nin çağrışım yapan yazısı tuhaf bir biçimde şiirselliğe çok yakın.”
Independent

“Bu ikinci roman Ölüm Sanatçısı’ndan daha kurnazca ve karmaşık yazılmış. Connolly’nin lirik dili ve araya sokulmuş olan esrarlı metinleri James Lee Burke’ü andırıyor.”
Sunday Telegraph

“Zekice, şık, edebi ve iyi araştırılmış. Bu roman John Connolly’nin önde gelen cinayet romanı yazarlarımızdan biri olduğunun kanıtlıyor”
Mail on Sunday

“Asil ve son derece iyi bir cinayet romanı”
Sunday Tribune, Dublin

“Karanlık Çukur, içinde karanlık espirilerin serpiştirildiği korkutucu, rahatsız edici ve zalim bir hikaye.”
Yorkshire Evening Press-

“Atmosferik, zorlayıcı ve derinden üzücü. Karanlık Çukur yıldızlı göklerde hüküm sürecek bir yazarın doğuşunun altını çiziyor.”
Manchester Metro

 

Ayrıca Pdfkitap.net Üzerinden Anlatmak için yaşamak – Gabriel Garcia Marquez Kitabına da Ulaşabilirsiniz.

pdf korku kitapları, pdf gerilim kitapları, korku gerilim e-kitap

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.