Kanatsız Kuşlar - Louis de Bernieres - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kanatsız Kuşlar – Louis de Bernieres

Kanatsız Kuşlar – Louis de Bernieres

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Nisan 25th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 553
Yazar: Louis de Bernieres

365 Kişi Tarafından Görüldü

Çökmekte olan Osmanlı İmparatorluğu’nun arka planında yer alan Kanatsız Kuşlar , Hıristiyan ve Müslüman yaşamlarının ve geleneklerinin yüzyıllardır bir arada var olduğu bir kasaba olan güneybatı Anadolu’daki küçük bir topluluğun kaderinin izini sürüyor.

 

Kanatsız Kuşlar savaşın kişisel ve politik bedelleri ve aşk hakkında bir romandır: erkekler ve kadınlar arasındaki; arkadaşlar arasında; düşman olmaya itilenler arasında; Kapsamlı epik, şehvetli ayrıntılarıyla baş döndürücü, büyüleyici bir başyapıt.

 

Güneybatı Anadolu’nun küçük bir kasabasında, Müslüman ve Hıristiyan toplumu yüzyıllardır barış ve huzur içinde yaşamaktadır.

 

Kasabada süregelen gizli karasevdalar, farklı inançlardaki iki din adamının bakış açıları, birbirine karışmış ve kaynaşmış iki toplumun ilginç karakterleri Anadolu’nun bu kıyısını dünyanın birçok yerinden ayırmaktadır.

 

Savaş korkunç yüzünü din ve milliyetçilik uğruna işlenen katliamlarla gösterir. Artık açlık ve düşmanlık ortalıkta kol gezmektedir.

 

Ve bu küçük kasabanın dışında askeri dehası ve akıl almaz cesareti ile ülkenin kaderini hayalinde yaşattığı biçimde yeniden çizen bir Mustafa Kemal vardır.

 

Zamanımızın en iyi ve en sevilen yazarlarından olan Louis de Bernières, Kanatsız Kuşlar’daki destansı anlatımı ve derinden etkileyen temalarıyla geçmişimize muhteşem bir yolculuk

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.