Kağıt Helva - (Alıntılar Kitabı) Elif Şafak - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kağıt Helva – (Alıntılar Kitabı) Elif Şafak

Kağıt Helva – (Alıntılar Kitabı) Elif Şafak

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Nisan 2009
Eklenme: Haziran 2nd, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 160
Yazar: Elif Şafak

1.172 Kişi Tarafından Görüldü

Yazı yazmak yolculuk eonek demek. Devamlı yollarda olmak. Başka yüzyıllara, başka kıtalara, başka hayatlara uzanan bir seyrusefer.

Hayaller ve hiliyeler illeminde sonsuz gezintilere çıkmak demek roman yazmak. Ve kaybetmek yolunu, yönünü, kendirti. Varmak değil ki aslolan, sadece ve sadece gidebilmek.

Yol boyu çakıl taşı toplar gibi kelime topluyorum. Cebimde biriktiriyorum onlan. Harfleri. Harflerin gizemini. Belki de her kitapta kendimi anyorum. Her kitapta kendimden bir parça daha uzaklaştığımı bile bile …

Derken O yolculukta bir an geliyor, durup geriye bakma gereği duyuyorum. Geçtiğim yollan, uğradığım duraklan, güzergilh boyu karşılaştıklanını anımsıyorum.

Bu kitap dünden bugüne yazdıklanmdan ufacık bir seçkidir. Bir alıntılar kitabı. Katın doyursun diye değil, tadımlık niyetine. Kağıdın üzerine konmuıı birkaç tatlı kelam. Kağıt helva

Derken o yolculukta bir an geliyor, durup geriye bakma gereği duyuyorum. Geçtiğim yolları, uğradığım durakları, güzergâh boyu karşılaştıklarımı anımsıyorum.

Bu kitap dünden bugüne yazdıklarımdan ufacık bir seçkidir. Bir alıntılar kitabı. Karın doyursun diye değil, tadımlık niyetine.

Kendimdeki değişimi seyrediyorum. Aşık olmanın bir mucizeye inanmaya benzediğini düşünmeye başladım.

Aşk da beklentiler ve inançlarla ilgili. İnsan kendisi için hill. kurtuluş ümidi olduğuna ve gunun birinde özel bir insamn bunu mümkün lolacağına inanıyor.

Bir mucize özlemi değil mi bu? Bu dünyadan fazla bir şey beklememen gerektiğini .bilsen de içindeki bir şey ditetiyor işte… umut etmeyi sürdürüyor… sevdiğin kişinin bir gün seni seveceğini umut etmeyi.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.