Kadınsız Erkekler - Haruki Murakami - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kadınsız Erkekler – Haruki Murakami

Kadınsız Erkekler – Haruki Murakami

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ağustos 7th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 224
Yazar: Haruki Murakami

4.180 Kişi Tarafından Görüldü

Bir gün sen de Kadınsız Erkekler den olacaksın. O gün en ufak bir uyarı, küçücük bir ipucu vermeden; önsezi olarak hissettirmeden ya da içine doğmadan; kapını çalmadan, hiç beklemediğin bir anda seni bulacak.

Bir köşeyi döndüğünde, aslında çoktan oraya varmış olduğunu anlayacaksın. Geriye dönmek mümkün olmayacak. O köşeyi bir kez dönünce, orası artık senin için mümkün olan tek dünya olacak. O dünyada sen kadınsız erkeklerden biri olarak anılacaksın.

Hep bu soğuk çoğul eki ile…

Bir kadının özlemini çeken, yasını tutan; bir kadın tarafından aldatılmış, terk edilmiş olmanın acısıyla yaşayan, aşkla kendinden vazgeçen erkeklerin öyküleri…

Haruki Murakami’den aşka ve kadınlara yazılmış yedi ağıt…

Kafuku, bugüne değin defalarca kadın sürücülerin arabala​rı​na binmişti ve onun gözünde kadınların araba kullanma tarzları kabaca ikiye ayrılıyordu:

Ya aşırı gözü kara ya da fazlasıyla dikkatli. İkinci gruptakiler, ilkine göre bu duruma şükretmek lazım gerçi daha çoktu. Genelde kadın sürücü​le​r​in daha özenli ve dikkatli araba kullandıkları söylenebilir.

Özenli ve dikkatli araba kullanıyor olmalarından şikâyet etmek akıl dışı olur elbette. Yine de böyle araba kullanmak bazen diğer sürücüleri çileden çıkarabilir.Öte yandan, “gözü kara grup”taki kadın sürücülerin çoğunluğunun, “Ben araba kullanmakta çok iyiyim” şeklinde bir inanışları olduğu görülür.

Çoğu zaman da, aşırı dikkatli araç kullanan kadınlarla dalga geçer, onlar gibi araba kullanmadıkları için kendileriyle övünürler. Ne var ki bu kadınların büyük kısmı, şerit değiştirirken çevrelerindeki sürücülerin de​rin derin iç çektiklerini ya da aniden fren pedalına yüklenip kendileri için pek de övgü dolu olmayan şeyler söylediklerini fark etmezler.

Kuşkusuz bu iki gruba da girmeyen kadınlar da vardır. Fazla gözü karalık yapmadan veya aşırı dikkatli davranmadan araba süren kadınlar. Kafuku, becerikli kadın sürücülere de rastlamıştı ama yan koltukta otururken her nedense onların bile gerildiğini hissederdi. Somut nedenini anlayamasa da,yanına oturduğu kadın sürücünün “huzursuzluğu” Kafuku’yu da etkiler, bir türlü rahat edemezdi.

Ya boğazı kurur ya da sessizliği bozmak için sıkıcı konuşmalar yapmaya başlardı.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.