İyi Hemşire - Charles Graeber - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

İyi Hemşire – Charles Graeber

İyi Hemşire – Charles Graeber

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2014
Eklenme: Temmuz 3rd, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 464
Yazar: Charles Graeber

1.081 Kişi Tarafından Görüldü

“Yumruk sesleri ve köpeğin viyaklamaları bazen genç kadını uykusundan uyandırırdı. Charlie köpeği eğittiğini iddia ediyordu ama Adrianne’e bu bir cezalandırma gibi geliyordu.”

Aralık 2003’te yakalanışının ardından medya ona “Ölüm Meleği” adını taktı. Yaklaşık 300 hastayı öldürmekle suçlanan hemşire Charles Cullen kendine özel yöntemleriyle icra ettiği seri katilliğe ev hayvanlarından başlamıştı.

Duyarlı bir evlat, ideal bir eş, sevgi dolu bir baba ve takdir edilen bir çalışan gibi görünüyordu. Kimse onun Amerikan tarihinin en üretken seri katili olduğunu tahmin edemezdi.

“Charlie, Somerset’te kaç kişiyi öldürdüğünü hatırlamıyordu, sadece bunun Amy hastalandığı günlerde başladığını hatırlıyordu ve bir kez başladı mı bir daha durmadığını…”

Charles Cullen 16 yıllık iş yaşamında düzinelerce şikâyet ve disiplin soruşturmasıyla karşılaştı. 4 polis soruşturması, 2 yalan makinesi testi geçirdi, belki 20 kez intihar girişiminde bulundu ve 1 kez de tutuklandı… ama bunların hiçbiri mesleki sicilini lekelemeye yetmedi, başvurduğu işlerden, ilginç bir şekilde, hiçbir zaman geri çevrilmedi.

10 yıllık bir araştırma sonucunda gazeteci-yazar Charles Graeber bütün hikâyeyi kitap haline getirdi. Yüzlerce gizli polis kaydından, görüşmelerden, dinlemelerden yola çıkarak kitabı yazan Graeber, cezaevinde Cullen’la da görüştü.

Graeber’ın en önemli kaynaklarından biri ise Cullen’ın yakalanması için hayatını tehlikeye atarak gizli muhbir olarak görev yapan ve ilk kez bu kitabın yayımlanmasıyla kamuoyuna duyurulmuş olan, Cullen’ın en yakın çalışma arkadaşı Amy idi.

“Size ulaşacak, ele geçirecek ve gitmenize izin vermeyecek. Bu gerçek suç hikayesinin can alıcı yerine ulaşana kadar yemek yemeyi, konuşmayı unutacaksınız.”
-Pittsburgh Post-

“Gerçek suç kitaplarına son derece rahatsız edici bir ilave.”
-Publishers Weekly-

“Dehşet verici”
-CNN.com-

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.