İnsanlar Neden Saçma Şeylere İnanır - Michael Shermer - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

İnsanlar Neden Saçma Şeylere İnanır – Michael Shermer

İnsanlar Neden Saçma Şeylere İnanır – Michael Shermer

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2007
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 615
Yazar: Michael Shermer

2.687 Kişi Tarafından Görüldü

Neden insanların çoğu zihin okuma, geçmis hayattaki deneyimlerle ilgili terapiler,dünya dışı yaratıklar tarafından kaçırılma ve hayaletler gibi seylere inanmakta?

Bilimsel yaratışçılığın yükselişine ön ayak olan ve Yahudi soykırımının asla gerçekleşmediği inancını körükleyen şey nedir?

Neden sözde bilimsel aydınlanmanın gerçekleştiği bu çağda, bu tarz hurafelerden her zamankinden daha fazla etkileniyormuş gibi görünüyoruz?

Popüler batıl inançlar üzerine herhangi bir ön yargı gütmeyen ve araştırma sürecinde de tamamen bilimsel teknikleri kullanan bilim tarihçisi Michael Shermer, bu sıra dışı iddiaları çürütüp bütün insanların bu fenomenleri ,komplo teorilerini ve ortalıkta gezinen kültlerin meydana çıkış nedenlerini keşfetmeye çalısıyor.

Zorlayarak ve gerektiğinde rahatsız edici bir üslupla yazılmış olan “İnsanlar Neden Saçma şeylere İnanır” adlı bu kitap, sadece kendi kuruntularımızın inanılmaz kapasitesini ortaya koymakla kalmıyor aynı zamanda bilimsel ruhun da bir kutlaması olarak karsımıza çıkıyor.

‘Bu yüzden, Orta Çağ cadı avları yapıldı. Bu yüzden muhtemelen, 1980ler’in – Şeytan paniği ve 1990lar’ın “geri gelen anı hareketi – gibi modern cadı avları yapılacaktır. Binlerce Şeytan mezhebinin, gizlice toplumumuza sızmış olması ve onların üyelerinin on binlerce çocuk ve hayvana işkence yapması, sakatlaması ve cinsel tacizde bulunması gerçekten olanaklı mıdır?

Hayır.

Milyonlarca yetişkin kadının çocuklar gibi cinsel tacize uğraması ama tacizin tüm anılarını baskı altında tutmuş olması gerçekten olanaklı mıdır Hayır.

Uzaylılarca kaçırılma olgusu gibi, bunlar gerçeğin değil aklın ürünüdür. Onlar, geri besleme döngüsü denen saçma bir olgunun yol açtığı toplumsal akılsızlıklar ve zihinsel hayallerdir’

“Çok sesli dökümantasyonu ve karsı konulamayan temellendirmeleriyle konusunda bu kitaptan daha iyi tek ciltlik hiçbir kitap bilmiyorum. Bu kitabı, zihnine ve duygularına saygı duyduğunuz ancak ruhu irrasyonellikle yoğrulan herkese tavsiye ediniz.” Baltimore Sun

“Görkemli bir kitap” Vanity Fair

“Shermer size televizyon ekranınızdan ya da neredeyse pencerenizden bile dalga dalga yayılan irrasyonellik dalgasına karsı bahse değer bir antidot sunuyor” Orange County Register

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.