Her Şey Seninle Başlar - Mümin Sekman - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman

Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Nisan 2013
Eklenme: Mayıs 29th, 2018
Dil: Türkce
Sayfa: 240
Yazar: Mümin Sekman

6.056 Kişi Tarafından Görüldü

Çaresizlik öğrenilmiştir.
Başarılı olmak da öğrenilebilir.
Sende sandığından fazlası var!
Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.
Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.
Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.
Her şey seninle başlar!

 

Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.
Hayatta ya tozu dumana katarsın,
Ya da tozu dumanı yutarsın.
Seçim senin!

 

özet

 

Kişisel Kurtuluş Savaşınızı Başlatın!

 

Kişisel gelişim kitaplarından bir diğeri olan Her şey Seninle Başlar, hayatı yeniden şekillendirme aracı olarak, kendi ayakları üzerinde durmak, kendi kanatları ile uçmak, başkalarına bağımlı olmadan yaşamak isteyenler için yazılmış bir kılavuz kitap niteliğindedir. Aynı zamanda felsefe ve tekniği ile bir başarı ideolojisini savunmaktadır.

 

Kitabın sekiz yıl arayla iki kez yazılmış olması, kendini geliştiren bir gelişim kitabının olduğu kanıtıdır da. Biraz daha farklı olarak dünyadan örneklerle insanlığın ortak başarı mirasına daha fazla yer vererek, kitabın evrensel başarı kültürüne katkıda bulunmasını sağlamıştır.

 

Ömrümüzün okul hayatı ve hayat okulu şeklinde ayrılan dönemlerimizde, daha çok hayat kısmında zorlandığımız aşikâr. Birçoğumuz başarmak için var olsakta çok azının başarabildiği de aşikâr. Nedenleriyle, niçinleri ile nasıl olurları ile Mümin Sekman bilgi ve yöntemlerini sunmaya devam ediyor.

 

Her Şey Seninle Başlar kitabı ile verdiği mesaj nettir: Başarısızlık öğrenilmiştir.  Uzmanımız, yeni bir hayat için yeni bir aklın gerektiğini vurgularken daha çok hikaye ve örneklemelerle düşünme yetisini daha fazla kullanmaya iter.

 

Kaybetmeyi nasıl öğreniyoruzu yapılan bilimsel araştırmalarla anlatır. Kaybetmeyi neden kabulleniyoruz? İstemediğimiz şeylere neden katlanıyoruz? Hepsinin neden ve yollarına değinmektedir.

 

Çoğumuzun bu gibi durumlarda vereceği cevap aynıdır: Çaresizim!  Bu konuda yol aldırmak için de ‘’hiçbir şeyiniz yoksa önünüzdeki engellerde çoksa, zekânız tek sermayenizdir!’’ diyerek yolu açar.

 

Başarı ve mutluluğun anlamı nedir ve aralarındaki ilişki nasıldır konusuna kendi izlediği yöntemlerle açıklamalar getirir. Hem mutlu hem başarılı olabilenler hakkında saptadığı gözlemlerle ciddi tüyolar verir.

 

Bir kişisel başarı grafiği ile yükseliş ve düşüşleri nasıl görselleştirebileceğimizi, kendi hayatından yola çıkararak sunar. Hayatta bazen daha yükseğe çıkmak için, bir süre aşağı inmek gerektiğini söylerken aynı durumları kendisinin yaşadığını da anlatır. Aslında yazarımız her daim cesaretin ne kadar önemli bir faktör olduğunu, kararlılığın, azmin gerekli olduğunu vurgular.

▆ ▇ █ ÜCRETSİZ İNDİR/OKU █ ▇ ▆                 ▆ ▇ █ ÜCRETSİZ PDF İNDİR/OKU █ ▇ ▆

“Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman” için 2 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.