Hangi Dünya Düzeni? - Banu Avar - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Hangi Dünya Düzeni? – Banu Avar

Hangi Dünya Düzeni? – Banu Avar

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Ocak 15th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 157
Yazar: Banu Avar

620 Kişi Tarafından Görüldü

2009 yılı Banu Avar’ın deyişiyle yabancı güçlerin ve içerdeki işbirlikçilerinin gemi azıya aldığı ve bunu açıkça ilan ettiği yıldır… 2009 tarihe bu şekilde geçecektir… Şubat 2009’dan Haziran 2009’a kadar Avrasya televizyonu ekranlarından izleyicilerle buluşan Dünya Düzeni adlı programda bu tarihsel döneme dikkat çeken deneyimli gazeteci Avar, küresel çete olarak değerlendirdiği güçlerin karmaşık ilişkilerini ve uyguladıkları politikaları Türkiye açısından mercek altına alıyor.

 

Konu İçeriği

 

Amerika’nın ortaya attığı Yeni Dünya Düzeninin kavramını, açık bir biçimde anlatıldığı bu kitapta, hedef olarak görülen herhangi bir konu veya ülke söz konusu olduğunda, Amerika’nın oraya müdahale etmedeki stratejilerini okuyacaksınız. Görünen kısım siyaset ve ekonomi olsa da, en tehlikeli olan “toplumları yozlaştırma çalışmalarını” nasıl bir düzenle gerçekleştirdiklerini göreceksiniz.

 

“Yeni Dünya Düzeni ve Amerikan Rüyası”

 

Barack Obama’nın “Hüseyin” isminin duyulmasıyla Müslüman devletlerin bir umuda kapıldığından ve sonunda büyük bir hayal kırıklığı yaşandığından bahsediyor. Obama’nın Obama olmasını sağlayanın Yahudiler olduğunu ve tüm dünyanın bunu göreceğini söylüyor.

 

“NATO’da 57 Yılımız”

 

NATO demek, ABD ordusu demektir. NATO, kendisi dışındaki nükleer güç sahibi ülkeleri, kendinden olmayan ülkeleri tehdit olarak gösterir. “Ya bizdensin ya komünistsin” propagandasından Türkiye nasibini aldı. Sovyetler Birliğiyle yapılan barış anlaşmalarına rağmen, emperyalist Batı’ya yöneldi.

Batı için Türkiye Ortadoğu bekçisiydi. Ve 1952’de NATO’ya kabul edildi. İçerisindeki tek Müslüman yöneticilerin Türkiye’den olması ayrıcalıklı gibi görünse de, Türkiye’yi sıkıntılı zamanlar bekliyordu. Komşularıyla ilişkileri bozulacak ve NATO’nun karşısına Varşova Paktı’nın dikilmesinden nasibini alacaktı.

 

“CIA ve Darbeler”

 

Dünyanın en büyük gizli servisi olan CIA, medya istihbaratının baş oyuncağıdır. Kanlı darbelerin yolunu açan, terör örgütlerini denetleyen, eroin mafyaları kuran bir kuruluştur. İşe medyayı bozarak başlayacak, cinsel entrikalar, kumar, şantaj gibi kirli işleri gözler önüne serecektir. Sonraki işi operasyonlarla Ortadoğu’yu toz duman etmek olacaktır. Bununla yetinmeyip Sovyetler ve Çin’e de sataşacaktır.

 

CIA’in kanlı operasyonları:

 

  • Küba 1961 (Castro’ya suikast)
  • Endonezya 1965 (Darbe)
  • Yunanistan 1967 (Darbe)
  • Şili 1973 (Darbe)
  • Kissinger Faktörü
  • Polonya 1978

 

“Sevr’den BOP’a Türkiye”

 

Türkiye sınırları içine Kürdistan ve Ermenistan haritası çizen Amerikan Başkanı Woodrow Wilson, Wilson İlkelerine adını veren kişi, zayıf ülkelerin desteklenmesini gerekirse diplomasi ve zor kullanılması gerektiğinden söz ediyor. Ve öyle de oluyor. Kışkırtmak için de bunu kullandı. İlerleyen zamanlarda Anadolu’dan Mustafa Kemal sesi yükselecek ve “Artık millet adına tek yetkili organ Büyük Millet Meclisidir” diyecekti.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.