Fidye - Osman Aysu - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Fidye – Osman Aysu

Fidye – Osman Aysu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2006
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 343
Yazar: Osman Aysu

1.519 Kişi Tarafından Görüldü

Adı: Tilki Sedat, Mafia babası.Alp Keskin: Ünlü sanayici Emre Keskin’in tek oğlu…Tilki Sedat Alp’ı kaçırıp bir depoda saklar.

Beş Milyon dolar fidye istemektedir. Görünürde hiç ipucu yoktur. Olayda kullanılan arabanın plakası sahtedir.

Baş Komiser Fikret olay yerindeki soruşturma esnasında Dr. Muhammer Bozok’la tanışır. Doktor polise yardımcı olmaya çalışırsa da polisin fidyecileri ararken, Dr. Bozok’ta amatörce olayı çözmeye çalışır.

kilidini açarak yanındakinin içeriye girmesi için demir kapıyı itti. “işte,burası.. Gir, bak bakalım, işine yarar mı?”

Tıknaz adamın yanındaki sert ve asık suratlı yaşı otuz beş civarındaki adam sessizce depo görünümlü yere girdi. Her taraf toz toprak içindeydi.

Uzun zamandan beri boş tutulduğu hemen belli oluyordu, içerisi boş sayılırdı.Sadece bir köşede unutulmuş hissi veren boş çuvallarla, birkaç mukavva kutu vardı.

Adam alıcı gözüyle içeriyi bir taradı. Soğuk ve ifadesiz çehresinden beğenip beğenmediği hususu pek anlaşılmıyordu. Deponun tam orta yerine kadar ilerledi. Sonra başını kaldırıp tavana yakın yerdeki ensiz iki pencereye baktı. Öğle vakti olmasına rağmen gün ışığının içeriye sızan aydınlığı etrafın yeterince seçilmesine yetmiyordu.

Kalın ve tok sesiyle sordu.’Buranın elektriği yok mu ulan?”

“Olmaz olur mu abi? Var tabii..”

“Yaksana şu mereti.”Kasketli olanı bir koşu kapının yanına giderek elektrik düğmesini çevirdi.Tavana asılı, kısa kordonlu, çıplak ve tozlu ampul yandı, ama etraf yine de yeterince aydınlanmamıştı.

Hasıl olan sarı ve yetersiz ışık, sıvaları dökülmüş,zemini rutubetten yer yer yeşil yosunumsu küf bağlamış depoda gölgeler yarattı.Kasketli olanı bir koşu kapının yanına giderek elektrik düğmesini çevirdi.Tavana asılı, kısa kordonlu, çıplak ve tozlu ampul yandı, ama etraf yine de yeterince aydınlanmamıştı.

Hasıl olan sarı ve yetersiz ışık, sıvaları dökülmüş,zemini rutubetten yer yer yeşil yosunumsu küf bağlamış depoda gölgeler yarattı.Kasketli olanı arkadaşına yaklaşıp uzamış sakalını kaşırken endişeli bir şekilde homurdandı. “Nasıl abi, yeterli mi? işimize yarar mı?”

Baş Komiser Fikret bir insan avı başlatır. Türkiye’nin gerilim romanları ustası Osman Aysu’dan bir solukta okuyacağınız heyecan dolu bir kitap.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.