Ey Dünya İnsanları Hepiniz Türksünüz (Kayıp Bir Uygarlığın Sırları Dünyayı Nasıl Değiştirebilir?) - Gene D. Matlock - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ey Dünya İnsanları Hepiniz Türksünüz (Kayıp Bir Uygarlığın Sırları Dünyayı Nasıl Değiştirebilir?) – Gene D. Matlock

Ey Dünya İnsanları Hepiniz Türksünüz (Kayıp Bir Uygarlığın Sırları Dünyayı Nasıl Değiştirebilir?) – Gene D. Matlock

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2012
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 328
Yazar: Gene D. Matlock

3.955 Kişi Tarafından Görüldü

Kayıp Bir Uygarlığın Sırları Dünyayı Nasıl Değiştirebilir “Türk Uluslarını, Hindistan’ı, Katoliklikliği ve Meksika’yı Hangi Garip Gizem Birleştiriyor? İlahi ve Dünyevi Şeylerin Kısa ama Detaylı bir Öyküsü”

Biraz sonra sayfalarını çevirerek okumaya başlayacağınız bu kitap, başlığından da anlayacağınız gibi Türklerin etnik kökleriyle ilgili çarpıcı iddialara sahip. Daha açık söylenişiyle, yeryüzündeki insan ırkının atası olan beş ırkın (Krishtayalar, Aryanlar veya Panchala) Türk soylu olduğunu öne sürüyor.

Ancak bunu yazanın amacı ne Türklere hoş görünmek ne de üstün bir ulus oldukları için onlara övgülerini sunmak. Aslen Amerikalı bir araştırmacı olan ve daha önce de tarih ve ruhsal konularda kitapları bulunan Gene Matlock bir Katolik. Kitabı yazmaktaki esas amacı ise, Hıristiyan inancının temellerini oluşturan ve kadim Türklerin Tengri (Gök Tanrı) dinine ait olduğunu öne sürdüğü “Haç”, “Kutsal Teslis” gibi kavramların daha içrek anlamlarını ortaya koyarak, bunu kendi önermesi olan “spiritüel bilim” ile insanlığın hizmetine sunmak.

İnsan ırkının bu yolla kurtulabileceğine ve dünyanın, ucuna gelip dayandığı felaketleri böylelikle etkisiz hale getirebileceğine inanıyor.

Matlock’un bir diğer hedefi, Türk ulusları, Hindistan, Katoliklik ve Meksika arasındaki “gizemli” bağlantıları ortaya koymak olmasına karşın buldukları şüphesiz ki Türkleri daha çok ilgilendiriyor ve zaten ilgilendirmeli de.

Çünkü bu kitapta yazanlar Türklerin, yüzyıllar boyu dayatıldığı şekliyle ve Avrupalı bilim adamlarının, araştırmacıların, yazarların iddia ettiği gibi, yerleşik kültüre sonradan geçerek geç modernleşen göçebe bir etnik grup olmadığını söylemesinin yanında, aksine onların dünyadaki insan ırkının, dört büyük dinin ve belli başlı büyük kültürlerin kurucuları olduğunu destekleyen kanıtlar sunuyor.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.