Darwinle Akşam Yemeği (Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler?) - Jonathan Silvertown - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Darwinle Akşam Yemeği (Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler?) – Jonathan Silvertown

Darwinle Akşam Yemeği (Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler?) – Jonathan Silvertown

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ekim 2018
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 293
Yazar: Jonathan Silvertown

3.455 Kişi Tarafından Görüldü

Darwinle Akşam Yemeği ,Tat ve koku alma duyularımızın nasıl evrimleştiğinden acının sofralarımıza nasıl girdiğine, karbonhidrat ve yağ düşkünlüğümüzden yemeklerimizi neden ve ne zaman paylaşmaya başladığımıza dek okuma iştahını kabartan sorularla şekillenen bu çalışma, gıda sorununun hayatımızı temelden etkilediği günümüzde, neyi nasıl yediğimizi farklı düşünmeye davet eden bir kılavuz.

Jonathan Silvertown Darwin’le Akşam Yemeği’nde en eski hominin atalarımızla bizi büyük bir sofra etrafında bir araya getiriyor.

Ekmek, et, süt ürünleri, deniz ürünleri, sebzeler, baharatlar, tatlılar gibi temel gıdalar ve değişen beslenme alışkanlıklarımız üzerinden yaşamın evrimine ışık tutuyor.

Darwinle Akşam Yemeği ,“Yemek hakkında gereğinden fazla kitap olsa da, benim gibi biri olduğunuzu ve bu tür davetlerin size de hiçbir zaman fazla gelmeyeceğini umarak, şu an elinizde tuttuğunuz şeyin bir kitaptan ziyade bir akşam yemeği daveti olduğunu farz edelim istiyorum.

Ancak baştan belirtmeliyim ki bu farklı bir akşam yemeği olacak​;​ zihinlerimizi beslemeye yönelik bir akşam yemeği.”

“Her alışveriş listesi, her yemek tarifi, her menü ve yemek pişirmek için kullandığımız her malzeme evrimci anlayışın babası Charles Darwin’le akşam yemeğine üstü kapalı bir davettir.”

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.