Bebekten Katile Erkeklik - A. Burcu Öztürk - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bebekten Katile Erkeklik – A. Burcu Öztürk

Bebekten Katile Erkeklik – A. Burcu Öztürk

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ocak 15th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 240
Yazar: Aslıhan Burcu Öztürk

346 Kişi Tarafından Görüldü

“Kadına Şiddet Uygulayan Erkekler”

 

Kadına yönelik şiddet uygulayan erkeklerin, yaşamları boyunca bu yönde nasıl yoğrulduklarını ve o kaskatı erkeklik ceketini giymeye çabalarken nasıl yorulduklarını anlamak için yola çıkmak…

 

Erkeğe atfedilen güç ve yaşanan güçsüzlük çelişkisinin, şiddetle patlak verişinin haritasını çizme… Bunu bir kadın akademisyen olarak araştırmak, yeni keşiflere zorlayan bir süreç!

 

 

Şiddetle kuşatılan erkeğin, çocukluktan yetişkinliğe evde, okulda, işte, yatak odasında, askerde ve cezaevinde verdiği erkeklik sınavı, kendini var eden kadını yaralayarak, yok ederek geçmeye çalışmasını çözümledim, tabi ki feminizmin ışığında.

 

Kadın cinayetlerinin üçüncü sayfa haberlerinden manşetlere taşındığı, şiddetin tüm biçimlerinin sıradanlaşarak yaşamlarımıza sızdığı günlerin, aynı zamanda hem kadınlar hem de erkekler için barışçıl ve özgür bir yaşamın tohumlarını da yeşertebileceği umuduyla kitaba dönüşen bir çalışma bu.

 

Öfke uyandıran şiddetin kaynaklarını anlama çabasının, insanı daha olgun ve sakin kılan yolculuğunun sonunda başladığımdan farklı bir yerdeydim artık…

 

Okurla birlikte ve aydınlık bir geleceğe doğru..

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.