Batı'da Aşk ve Cinsellik - Georges Duby - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Batı’da Aşk ve Cinsellik – Georges Duby

Batı’da Aşk ve Cinsellik – Georges Duby

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 1992
Eklenme: Şubat 17th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 295
Yazar: Georges Duby

1.630 Kişi Tarafından Görüldü

Batıda Aşk ve Cinsellik,Cinsellik, aşk, bugün tarihçilerin çok fazla ilgisini çeken konulardan ikisi. Birbirinden gözle görülür bir biçimde farklı iki konu; biri, 12. yüzyıl ahlakçılarının deyişiyle tamamen bedenle, etle ilgili, öbürü ise ruhla ilgili, ama yine aynı ahlakçıların ruh ve beden ikiliğinde, birinin derhal öbürünü etkilemesinde gördüğü gibi, birbirlerine sıkı sıkıya bağlı iki alan.

Cinsellik, aşk, bugün tarihçilerin çok fazla ilgisini çeken konulardan ikisi. Birbirinden gözle görülür bir biçimde farklı iki konu; biri, XII. yüzyıl ahlakçılarının deyişiyle tamamen bedenle, etle ilgili, öbürü ise .”ruhla ilgili, ama yine aynı ah­lakçıların ruh ve beden ikiliğinde, birinin derhal öbürünü et­kilemesinde eyüp escort gördüğü gibi, birbirlerine sıkı sıkıya bağlı iki alan. Niçin bu konudaki açıklık bu kadar yeni?Gecikmesi, çeyrek yüzyıldan daha az bir süre önce ortaya çıkması, hiç de şaşırtıcı değil. Törelerimizdeki son dönüşüm­ler bunu açıklıyor.

XIX. yüzyıldan kalma aşın utangaçlığın ortadan kalkmasının da nedenleri var. Küçümsenmemesi ge­reken güce sahip bir engel yıkıldı.

Annele­rimizi utandıran şeyler, artık çocuklarımızı utandırmıyor. İş­te, aradaki kopuş burada.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.