Bahar Noktası - William Shakespeare - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bahar Noktası – William Shakespeare

Bahar Noktası – William Shakespeare

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Mayıs 25th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 78
Yazar: William Shakespeare

1.995 Kişi Tarafından Görüldü

Bahar Noktası, William Shakespeare (1564-1616): İngiliz şair ve oyun yazarı, eserlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle dört yüz yıldır okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdürüyor.

Hasan Âli Yücel Klasikler dizimizde Bir Yaz Gecesi Rüyası (Özdemir Nutku çevirisi) adıyla yer alan bu oyunda Shakespeare, yaşamı oyun içinde bir dizi oyun olarak sunar.

Diğer komedilerinde olduğu gibi bu oyunda da yaşadığı çağın gerçekliğinden yola çıkmakta, ama yine doğaüstü ögeler, düşsel ülkeler ve masal kahramanlarıyla bu karmaşık gerçekliği zenginleştirmektedir.

Bahar Noktası’nda hem çağın özgürleşen insanlarından, hem antik mitolojiden, hem de İngiliz folklorundan esinlenilerek yaratılmış bir yüksek Rönesans ve geleneksel halk kültürü birleşimiyle karşılaşırız.

Yahu, İpolita, sana kılıcımla talip oldumdu, vc kı­ran kırana fethettim ülkeni ve aşkını. Madem ki şimdi kılıcımı koyuyorum kınına, kırk gün kırk gece sana çalgılar çalacak,oyunlar oynayacak bütün Atina. EGE, HERMİYA, İSKENDER, DİMİTRİ girer. Hayrola, Ege, hangi rüzgâr attı seni buraya?

EGE — Kavak yelleri, sultânım, kavak yelleri, kı­zım olacak şu kızın başında esen, benim de ifla­hımı kesen… İzin verirseniz, anlatayım içine düş­tüğüm belâyı berzahı. Şöyle gel, oğlum, Dimitri!

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.