Aşk Evlilik Sadakatsizlik (Şeytan Üçgeni) - Mehmet Z. Sungur - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Aşk Evlilik Sadakatsizlik (Şeytan Üçgeni) – Mehmet Z. Sungur

Aşk Evlilik Sadakatsizlik (Şeytan Üçgeni) – Mehmet Z. Sungur

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Şubat 2nd, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 296
Yazar: Mehmet Z. Sungur

1.099 Kişi Tarafından Görüldü

Aşk Evlilik Sadakatsizlik (Şeytan Üçgeni); Öyle bir sevin ki sevilen de sevmeyi sizden öğrensin… Aşk “ben”leri yok etmek pahasına “biz” olabilme çabası, sınırları iyi çizilmiş bir evlilik “ben”leri koruyarak “biz” olabilme sanatı, sadakatsizlik ise “biz”i yok etme riskini göze almaktır.

 

Aşk başınızı, sevgi dünyayı döndürür. Aşk “Seni seviyorum çünkü sana ihtiyacım var” derken sevgi “Sana ihtiyacım var çünkü seni seviyorum” der. Aşk tutkulu bir biçimde yaşanırken, sevgi farkındalıklı ve dingin biçimde yaşanır ve dinginleşen her şey gibi derinleşir.

 

İnsan kusurlu bir varlıktır. İncinir, incitir. Sevmeyi öğrenmek bazen affetmeyi öğrenmeyi de gerektirir. Affetmek geçmişi değiştirmez ancak geleceği değiştirebilir.

 

Aşk evliliği başlatabilir ancak iyi bir evlilik sürdürebilmek için aşk asla yetmez. Evlilik de tıpkı trafikte seyreden araç gibi bakım ve onarım ister. Bazen gitmek ister gidemez, bazen kalmak ister ama kalamazsınız. Çünkü evliliğiniz ne gidecek kadar kötüdür ne de kalacak kadar iyi…

 

Affetmek unutmayı gerektirmez ancak borcu iptal edip, alacaklı olma halinden çıkmayı ve yüreğinizi ele geçiren öfkeden özgürleşmenizi sağlayabilir. Geleceğe yer açmak ancak geçmişe yapışmaktan vazgeçmekle mümkündür.

 

Bu dünya biraz daha sevgi ve şefkatle daha anlamlı bir yer olabilir.

 

Öyle bir sevin ki sevilen de sevmeyi sizden öğrensin…

“Aşk Evlilik Sadakatsizlik (Şeytan Üçgeni) – Mehmet Z. Sungur” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.