Aşk - Dino Buzzati - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Aşk  –  Dino Buzzati

Aşk – Dino Buzzati

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ocak 3rd, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 166
Yazar: Dino Buzzati

470 Kişi Tarafından Görüldü

Aşk Dino Buzzati ; Yıllarını unutmak mı istedin? Hayatına baskın yapan küçük bir kızın kötülüklerine sadece kendi gücünle meydan mı okudun? Sana uygun olmayan yabancı bir oyunda inat mı ettin?

Yeniden çocukluğuna dönebileceğini mi sandın?

Seninkinden bambaşka bir surat lazımdı bunun için. Maç bitti, hesap döndü. Kapılar kapanıyor, yalnızlık, boşluk, çöl, kimsenin duymayacağı sessiz çığlıklar. İşte limandasın aptal adam, ne sandın kendini?

Özet

Yazarın olağan üretimine kıyasla bütünüyle eksantrik bir eser.

Milano metropolünde geçen hikaye, bir kadınla arkadaşlarıyla kurmuş olduğu güven ilişkisinin aynısını asla kuramayan kırk dokuz yaşındaki yerleşik bir mimar olan Antonio Dorigo’yu en temel karakter olarak görüyor .  Antonio, Bayan Ermelina’nın flört evine sık sık gelme alışkanlığındadır “..

Emilian, samimi, iyi huylu, yine de güzel bir kadın, aile gibi, hiçbir şüphesi yok. Konuşmasını duymak için, biri onun o olduğunu söylerdi.  Kız, yani Ermelina geldiğinde onu uyarıyor, La Scala’dan küçük birdansçı.

Ancak Laide, romantik bir ilişkiye girmesine izin vermez ve Dorigo ile ilişkisini yalnızca cinsel seviyede sürdürmeyi amaçlar. Dorigo, aşkının saplantısından başarılı olamayarak kurtulmaya çalışır ve çok geçmeden Ermelina Hanım’ın flört evinden ayrılan Laide, onun geçimini sürdürürken, daimaki hayatını sürdürürken, yaşlı gördüğü Dorigo’ya karşı hoşgörüsüz ve kıskançlığıyla araya giricidir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.