Arı Kovanına Çomak Sokan Kız (Millennium Serisi 3) - Stieg Larsson - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Arı Kovanına Çomak Sokan Kız (Millennium Serisi 3) – Stieg Larsson

Arı Kovanına Çomak Sokan Kız (Millennium Serisi 3) – Stieg Larsson

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2013
Eklenme: Şubat 22nd, 2019
Dil: Türkiye
Sayfa: 800
Yazar: Stieg Larsson

1.579 Kişi Tarafından Görüldü

Amerikan iç savaşında tahmini altı yüze yakın kadın görev aldı.Her biri Erkek kıyafeti giymişlerdi. sanırım ideolojik açıdan rahatsız edici olduğundandır, Amerikan sinema sektörü tarihin bu bölümünü görmezlikten geldi. Dünya Tarihinin, cinsler arası sorunları umursamayan kadınlarla hep tezat düşmüştür, bu sınır hiç bir konuda savaş ve silah söz konusu olduğundaki kadar sert ve keskin değildir.

Bunla birlikte kadın savaşçılar (Amazonlar) hakkında Antik Çağ’dan günümüze kadar ulaşan bir sürü efsanaler vardır ama her nasılsa tarih kitaplarında prenslere yer verilir, yani Erkeklere.Erkekler adına ne kadar acı olsada bazen tahta kadınlar oturur.

Savaş cins ayrımı gözeterek başlamadığından, bazı zamanlarda ülkeyi kadın yönetirken de çıkar ve bunun sonucunda tarih kitapları, tıpkı Churchill, Stalin, ya da Roosevelt’e yer verdiği gibi savaşçı kraliçelere de yer verir.

Asur’u kuran Semiramis, İngiltere’de Romalılara karşı ayaklanmayı yöneten Boadicea yalnızca örneklerden ikisidir.

Bununla birlikte tarih kitapları, cephede erkeklerle birlikte savaşlara katılan kadınlara devamlı duyarsız kalmışlardır.

Tarih kitapları görmese de sevginin Anneliğin olduğu yerde savaşta da kadın vardır.

Şimdiden okuyucuları uyaralım; Millennium üçlemesi bağımlılık yapıcı.
-The Guardian

tekrar tekrar okumak istiyorsanız. bu milenyumun en iyi üçlemesi.” 
-John Timpane, Philadelphia Inquirer

“Stieg Larsson’u okumak, sert bir kahve gibi sizi canlandırır… Kitaplar sıra dışı bir şekilde aksiyon dolu ve düpedüz bağımlılık yaratıcı. Larsson son derece zeki bir aktivist ve feminist olmanın yanı sıra Tanrı vergisi bir aksiyon yazarlığı yeteneğine de sahip…”
-David Kamp, New York Times

“Kasırga gücünde bir roman. Alexandre Dumas’ın Üç Silahşörler’ini veya Charles Dickens’ın romanlarını aynı hararetli heyecanla okumuştum. Olağandışı… Hiç gocunmadan söylüyorum: Muhteşem.” 
– Mario Vargas Llosa, El Pais

“Larsson üstün bir yazar. Kurgunun birçok katmanını sıkıca bir ipe bağlıyor ve sayfa sayfa okuyucuyu sürüklüyor. Kitabın sonu, böyle bir seride isteyebileceğiniz her şeyi size veriyor.” 
-Leonard Zeskind, Kansas City Star

“Her yeni nesil Salander ve Blomkvist’i bir gün okuyacak ve onların dünyasına kapılacak.” 
-Sarah Weinman, BN.com

“Şu anda yaşadığımız hayatı yüzlerce ve yüzlerce heyecanlı sayfada yeniden keşfetmek isteyen kimse bu üçlemeyi kaçırmasın. Son kitabın muhteşem bir kurgusu var. Kitap, çağdaş edebiyatın en mükemmel sonlarından birine doğru ilerledikçe kitap hiç bitmesin istedim.” 
-Alan Cheuse, Chicago Tribune

“Kalbinizi durduracak sahnelerde polisiye edebiyatın en unutulmaz karakterleriyle tanışmaya hazırlanın. Bu kitap Larsson’un ismini edebiyatın en orijinal ve tutkulu seslerinden biri olarak tarihe kazıyor.” 
-Ellen Shapiro, People

“Millennium serisi dünya çapında benzersiz bir yayıncılık mucizesi.” 
-Kate Mosse

“Hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak, bu kitabı da gecenin ilerleyen saatlerine dek okuyacaksınız. … İsveçli bir bilgisayar manyağının bizi soluksuz bırakabileceğini kim düşünebilirdi ki?” 
-Daily Express

“Olağanüstü… Okuyucular kitabı okurken yerlerinden bile kıpırdayamayacak. ” 
–Sunday Times

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.