Aklından Bir Sayı Tut - John Verdon - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Aklından Bir Sayı Tut – John Verdon

Aklından Bir Sayı Tut – John Verdon

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2011
Eklenme: Şubat 19th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 675
Yazar: John Verdon

1.785 Kişi Tarafından Görüldü

Sıradanlıklara meydan okuyan, anında başınızı döndürecek ve ilgi çekici karakterlerinin kalp atışlarını tüm gerçekliğiyle hissedeceğiniz bir kitap “Aklından Bir Sayı Tut” kolay kolay unutmayacağınız bir roman.

“Aldıklarını geri vereceksin

Vermiş olduklarını aldığın zaman.

Biliyorum ne düşündüğünü,

Ne zaman uyuduğunu,

Nereye gittiğini,

Nereye gideceğini.

Seninle bir randevumuz var,

Bay 658.”

Bir adam, posta kutusuna bırakılmış imzasız bir mektup alır. Mektupta şöyle yazmaktadır: “Aklından herhangi bir sayı tut. 1 ila 1000 arasında herhangi bir sayı.” Adam öylesine 658 sayısını tutar. Not şöyle devam etmektedir: “Sırlarını nasıl bildiğimi göreceksin… Küçük zarfı aç.”

Emekli dedektif Gurney’e bir arkadaşı bir mektup aldığını aklından bir sayı tutmasını istediğini söyler. Arkadaşı 658 tutar zarftan çıkan diğer kâğıtta da 658 yazmaktadır. Bir süre sonra arkadaşı öldürülür ve Gurney bu cinayetin peşine düşer. Katilinde Gurney’inde zekasına hayran kalacaksınız.

Kitap elli üç bölümden oluşsa da okurken siz onu iki ana bölüme ayırıyorsunuz. İlk bölüm oldukça sıradan geçerken ikinci bölüm sizi içine çekiyor. Olayları okurken kendinizi kaptırabiliyorsunuz.

Ana karakterimizin -emekli cinayet dedektifi bulmacaların parçalarını birleştirip olayları çözmeye çalışmasına zihnen yardım ediyorsunuz. (Kahramanımızın olayları çözerken eşinin fikirlerinden çok faydalanması “Her başarılı erkeğin ardında bir kadın vardır” sözünü bir kez daha kanıtlıyor.

En iyi polisiye yazarlardan John Verdon’un ilk kitabı olan Aklından Bir Sayı Tut şimdiye kadar okunan en iyi polisiye kitaplardan biridir.Yazarın hem dili hemde kurgusu gerçekten muhteşemdir.

Kitap çok akıcı ve okurken kendinizi kahramanların yerinde hissediyorsunuz.Gizem,heyecan ve gerilim konuların çok iyi bir şekilde işlendiği bir kitaptır.Konu olarak Mark Mallery posta kutusunda imzasız bir mektup almasıyla her şey başlar.Zarfta aklından bir sayı tutmasını ister.Mark sayısı tutar ve bilir.Zarfı okurken aklından tuttuğu sayısı nasıl bilebilirdi ?  Bu imkansız soruları sorarak olayların gizemini çözmeye çalışıyor.

Merak,gizemin ve gerilimin had safhada olduğu olaylarda Mark Mallery dedektif arkadaşı Gurney’e yardım ister.Dedektif Gurney olayları çözmeye çalışırken cesetler, gizemler ve sırlarla dolu notlarla karşılaşır.

Okurken heyecandan ve akıcılığından dolayı bir an olsun elimden bırakamadım.Psikolojik gerilim yaratan katilin notlarını çözmeye çalışacaksınız.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.