Adımı Deniz Koydular - Demet Cengiz - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Adımı Deniz Koydular – Demet Cengiz

Adımı Deniz Koydular – Demet Cengiz

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Eylül 26th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 304
Yazar: Demet Cengiz

694 Kişi Tarafından Görüldü

Adımı Deniz Koydular ; Türkiye’nin zaman içinde geçirdiği değişimleri James ve Deniz üzerinden, harmanlayarak çok güzel anlatmış. İnsanların kaderi gerçekten de doğdukları yerle aynı oluyormuş.

Bu bir anneli ve babalı yetimler romanıdır.  Biri İstanbul’un, diğeri ise Londra’nın evladı… Bir kardelen olan Deniz Yıldız yaşamın adaletsiz sınavlarına doğduğu andan itibaren giriyor; kimi zaman geçiyor kimi zaman kalıyor. O da James Rowe gibi kendini büyütmek zorunda kalan çocuklardan biri.

Demet Cengiz, Adımı Deniz Koydular romanında aile içi şiddetten cinsel istismara, ağır yoksulluktan ayrımcılığa görmezden gelinen tüm acıları ortaya döküyor.  AK Parti’nin iktidara gelişi, Ergenekon operasyonları, Haziran Direnişi gibi yakın tarihten çarpıcı olaylar hatırlatılıyor.

Kendini büyütmek zorunda kalan,

Biri kenar mahallenin kenarı Seyrantepe çocuğu, diğeri Londra Streatham’ın…

Onlar,  “devrilerek evrilen” çocuklar…

Aile içi şiddetin törensel bir hiyerarşiyle uygulandığı, yoksulluk tanımını yaparken dahi “yoksul” kelimesinin yokluğu anlatmaya aciz kaldığı, “bakan kör duyan sağır” ların hiç yaşanmamışçasına sümen altı ettiği cinsel istismar mağduru,  dünyaya getirilmiş ve ilgilenilmemiş hayatlardan sadece ikisi..

“Adımı Deniz Koydular – Demet Cengiz” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.