Adab-ı Muaşeret - Emine Şeyma Usta - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Adab-ı Muaşeret – Emine Şeyma Usta

Adab-ı Muaşeret – Emine Şeyma Usta

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2015
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 224
Yazar: Emine Şeyma Usta

3.722 Kişi Tarafından Görüldü

Kitabın yazarı olan Safvet-i Ziya, aynı zamanda “Servet-i Fünun” edebiyatı yazarlarındandır. Dışişlerinde çalışması ve protokol şefliği yapmasından dolayı, sadece toplum içindeki görgü kurallarını yazmakla kalmamış,

Bürokraside görevli olan kişilerin, büyükelçi ve konsolosluk mensuplarının, onların aile ve mesai arkadaşlarının, nerede nasıl davranmaları gerektiğine dair uzun uzun izahlar yapan bu eser, yaklaşık bir asır önce kaleme alınmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve dünyanın gelişmiş ülkelerinin, devlet organizasyonlarında ve davetlerinde nasıl davrandığını ve nasıl davranılması gerektiğini de yazmıştır.

Eser, kokteyl ve resepsiyonlardan, anma günlerine, askeri törenlerden sivil organizasyonlara kadar bütun bir hayatın yerleşik kural ve geleneklerini anlatması bakımından önem taşımaktadır.

Bugün de bir devlet geleneği ve terbiyesinin neleri gerektirdiğini göstermesi ve anlatması bakımından ayrı bir önem taşıyan eser, toplumun her kademesinde bulunan kişilerin toplum içindeki ilişkilerinde uyması gereken yolu göstermektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.