Zihin Haritaları - Tony Buzan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Tanıtım OKU

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Zihin Haritaları – Tony Buzan

Zihin Haritaları – Tony Buzan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mayıs 2015
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 212
Yazar: Tony Buzan

14.417 Kişi Tarafından Görüldü

Hafızanızı, yaratıcılığınızı, konsantrasyonunuzu artırmak, konuşma yeteneğinizi, düşünme becerilerinizi geliştirmek ve kıvrak bir zekaya sahip olmak ister misiniz?

Zihin Haritaları dünyada milyonlarca insanın yaşamını değiştiren, devrimsel nitelikteki not alma ve planlama sistemini sunuyor.

Zihin Haritaları yaşamınızı kolaylaştırır:
” Her şeyi kolay hatırlamanızı,
” Parlak fikirler üretmenizi,
” Sunum ya da raporlarınızı rahatlıkla hazırlamanızı,
” Tartışmalarda insanları ustaca ikna etmenizi,
” Kişisel hedeflerinizi planlamanızı,
” Hayatınızın kontrolünü ele almanızı sağlar.

Zihin Haritaları eğitim ve iş yaşamında fırtına etkisi yaratmış, dünya genelinde 250 milyondan fazla insanın kullandığı çığır açan not alma tekniği ile ‘beynin İsviçre çakısı’ olarak adlandırılmıştır.

“Akıl Haritası” kavramı, düşünen ve plan yapmak durumunda olan her insan için daha akıllıca ve daha hızlı faaliyet göstermeye yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiştir. Bir Akıl Haritası’nın yaratılması; beyninizin sonsuz kaynaklarına erişmek,doğru kararlan vermek ve duygularınızı anlamak yolunda devrim niteliğinde bir adımdır.

Başlangıçta Akıl Haritası kavramını, öğrencilik günlerimde derslerde not almakta zorlandığım İçin, öncelikle bir öğrenmeve hafıza güçlendirme aracı olarak geliştirmiştim.Kendi yaşadığım olağan dışı gelişim ve beklenmedik bir hızla elde ettiğim başarılar bana; Akıl Haritaları’nın kişisel dönüşümlerimizi gerçekleştirmemizi ve doğal yeteneklerimizi maksimum kapasite ile kullanmamızı sağlayacak güçlü araçla rolabileceğini gösterdi.

Bunu gözlemleyince; Akıl Haritası kavramının tüm bireyleri, iş dünyası düşündüren ve karar alıcıları ile eğitimcileri etkileyecek bir destekleyici olacağına dair kesin bir ön sezim ve inancım oluştu.

Yola çıktıktan 30 yıl sonra geldiğim noktada ise dünyanın her yerinde, yaşamın her alanındaki ve her düzeydeki insanların bireysel potansiyellerini maksimuma ulaştırmak ve kişisel gelişimlerini gerçekleştirmek için Akıl Haritalarından yararlandıklarını gözlemlemek bana büyük bir keyif ve tatmin duygusu veriyor.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.