Yokyer - Neil Gaiman - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Yokyer – Neil Gaiman

Yokyer – Neil Gaiman

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Haziran 2019
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 263
Yazar: Neil Gaiman

1.862 Kişi Tarafından Görüldü

“Genç adam şunu anlamalısın: İki Londra var. Biri senin yaşadığın Yukarı Londra, diğeri de dünyanın yarıklarından düşen insanların meskeni olan Aşağı Londra, yani Aşağıtaraf. Artık sen de o insanlardan birisin.

İyi geceler.”

Genç ve iyi kalpli Richard Mayhew’un sıradan hayatı, bir kaldırımda karşısına çıkan yaralı genç kızın hayatını kurtarmasıyla sonsuza dek değişir.

Bu iyilik Richard’ı var olduğunu hayal bile etmediği bir dünyayla –şehrin altındaki terk edilmiş metro istasyonları ve kanalizasyonlarda gelişmiş karanlık bir yaşamla tanıştırır.

O artık, yarıklardan düşen insanların yaşadığı Aşağıtaraf’ın bir parçasıdır… ve eğer bildiği dünyaya dönmek istiyorsa, gölgelerin ve karanlığın, canavarların ve azizlerin, katillerin ve meleklerin şehrinde yaşamayı öğrenmek zorundadır…

“Yokyer’i okurken çok keyif aldım. Şahane bir fantastik eser, harika bir espri anlayışına sahip. Neil Gaiman’ın neden bu kadar meşhur olduğunu anlıyorum. Şimdi diğer kitaplarını da okumam gerek.” Rick Riordan

“Gaiman, basitçe söylemek gerekirse, hikâyelerin hazine evi gibi ve biz de ona sahip olduğumuz için şanslıyız…” Stephen King

NEIL GAIMAN

Bugüne kadar pek çok bilim kurgu, fantezi romanı veçizgi roman yazmış olan Neil Gaiman 1960 yılında İngiltere’de doğdu.Sandman serisi, Yıldız Tozu, Amerikan Tanrıları, Bir Kıyamet Komedisi,Yokyer ve Koralin yazarın öne çıkan eserlerinden başlıcalarıdır.

Hugo,Nebula, Bram Stoker ve Newbery Medal gibi pek çok ödül kazanan yazar,hayranları tarafından edebiyat dünyasının ‘rock yıldızı’ olarak görülmektedir.

Neil Gaiman şimdilerde Minneapolis, Minnesota yakınlarında, egzotikbalkabakları yetiştirdiği, bilgisayar ve kedi biriktirdiği karanlık, kocaman birevde yaşamaktadır.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.