Yaşamayı Öğrendiğim Gün - Laurent Gounelle - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Yaşamayı Öğrendiğim Gün – Laurent Gounelle

Yaşamayı Öğrendiğim Gün – Laurent Gounelle

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ocak 18th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 204
Yazar: Laurent Gounelle

1.769 Kişi Tarafından Görüldü

Bir pazar günü güzel havadan faydalanmak için dışarı çıkıyorsunuz. Sokaklarda amaçsızca gezerken yanınıza yaklaşan bir Çingene, falınıza bakmak için birden elinizi yakalıyor. Alt tarafı bir fal, ne olabilir ki… Ama Çingene’nin gözleri bir anda fal taşı gibi açılıyor ve korkudan donakalıyor. Sonunda ağzından tek bir cümle çıkıyor: “Öleceksin!”

Tam da hayatında yolunda gitmeyen şeyler için endişelendiği bir zamanda yaşanan bu olay Jonathan’ın gözlerini açar. Ardından Jonathan kendini bulmak için bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk ona yeni kapılar açacak ve artık hayatı hiç de alıştığı gibi olmayacaktır. Ne de olsa hem kendine hem de dünyaya dair bütün bakış açısını değiştirecek deneyimler yaşamış ve sivri yerleri törpülenmiştir…

Bu roman gerçek bilimsel deney ve verilerin çekiciliğini kullanarak kendi varlığımıza, başkalarıyla olan bağlarımıza yeni bir ışık tutup gölgelerimizi aydınlatırken, hayatımıza da taze ve iç açıcı bir nefes getiriyor. Laurent Gounelle’den insana ve insani ilişkilere dair aydınlatıcı, yeni bir roman.

“Kendi kendinin efendisi olan kişi dünyanın efendisi olandan daha güçlüdür.”Buda “İnsan varlığının farkına ancak uç noktalardayken varır.” Kari Jaspers Kötülüğü kökünden kazımak.

Jonathan bir yandan mekanik bir hareketle tıraş olurken, bir yandan da San Francisco’nun hoş bir ara sokağının içinde bulunan ve yaklaşık üç ay önce kiralamış olduğu minicik,pembe evin üst katındaki banyonun penceresinden, yoncaların çimenlikte amansızca ilerleyişini izliyordu. Acımasız temmuz güneşi altında sararmış zavallı çimenler her an boyun eğmeye hazır görünüyordu. Klopiralit bir işe yaramıyordu. Ayın başında koca bir bidon dolusu püskürtmüştü ama hiçbir işe yaramamıştı.

Her bir filizi teker teker sökmek gerek, diye geçirdi içinden Jonathan elektrikli tıraş makinesi çenesini sürekli bir cızırdamayla okşarken. Bahçeyi en iyi haliyle korumak onun için çok önemliydi: Evin arkasında güneye bakan bu bahçe, iki haftada bir hafta sonlan ziyarete gelen kızı Chloe’nin oyun alanıydı çünkü.

Jonathan tıraşı bitince akıllı telefonundan e-postalannı kontrol etti. Müşterilerden siparişler, bir şikâyet, bir öğle yemeğinin iptali, aylık muhasebe raporu, telefon operatöründen bir reklam ve birkaç haber bülteni.

Aynanın önüne geri dönüp eline bir firça ile kahverengi boya şişesini aldı. Losyonu dikkatlice ilk beyaz tellerinin üzerine sürdü. Otuz altı yaş zamanın izlerini kabullenmek için çok erkendi.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.