Yani Rüzgar Her Şeyi Alıp Götürmeyecek - Richard Brautigan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Yani Rüzgar Her Şeyi Alıp Götürmeyecek – Richard Brautigan

Yani Rüzgar Her Şeyi Alıp Götürmeyecek – Richard Brautigan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Eylül 2018
Eklenme: Aralık 3rd, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 102
Yazar: Richard Brautigan

1.176 Kişi Tarafından Görüldü

Yani Rüzgar Her Şeyi Alıp Götürmeyecek; Ömrünüz boyunca tek bir şey düşünürsünüz. Bazı sorunların yanıt gerektirmediğini bildiğiniz halde güneşin hiç tazeliği yoktur.

Üstelik zaman ve yaşam pek çok sırrı içinde gizler. Kendinizi güçlü hissetiğinizde raslantıların yarattığı bu perdeyi açmak isteyebilirsiniz. Geçmişinizle başbaşa kaldığında…

On iki yaşında küçük bir çocuk hamburger yerine tüfeği için bir kutu kurşun alırsa bu tercih onun tüm yaşamını etkileyebilir mi?

Bir dönemin insanlarından ve Brautigan’dan intihardan hemen önce yazılmış bir vedalaşma metni…

Boşlukta çiçek yetiştirenler kuşağı’ndan belki de son bir soru:
yani rüzgar her şeyi alıp götürmeyecek mi?

Richard Brautigan’ın intihar etmeden önce kaleme aldığı son eseri olan Yani Rüzgâr Her Şeyi Alıp Götürmeyecek, insanın boğazına takılı kalan, sonsuz ferahlamadan önceki son yaşam belirtisinin romanı.

Dünya savaşının gölgesinde, kendi iç savaşını yaşayan bir adamın, basit gibi görünen tercihlerimizin yaşamımızı nasıl değiştirdiğini çocukluğuna dönerek anlattığı bu hikâye, başka türlü olabilecek olanlara, büyümek denen ihtimaller denizinde boğulurken yiten masumiyete ve hafızanın can yakıcılığına duyulan saygının anıtı.

Amerika’nın tüm modern trajedisini nüktedan bir şiirsellikle sunan Brautigan’ın, duygusuzlaşma ve yabancılaşmaya karşı aldığı son gard. Zamanda savrulan bir zihnin kâğıt kesiklerinden dökülen yaralarla dolu bir metin…

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.