Yangın Mavi Serisi (Beş'i Bir Arada) - Binnur Nigiz - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Yangın Mavi Serisi (Beş’i Bir Arada)  – Binnur Nigiz

Yangın Mavi Serisi (Beş’i Bir Arada) – Binnur Nigiz

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkiye
Yazar: Binnur Nigiz

8.789 Kişi Tarafından Görüldü

 

B.Şafak Nigiz’in Yangın Mavi Serisi Beş kitap birarada.

 

Kıvılcım

 

Kırmızı iplik efsanesini duyanınız oldu mu hiç? Bir iplik düşünün: Vişne kokulu bir avucun yüzük parmağından, kahve kokulu bir avucun yüzük parmağına uzanmış. Tek bir düğüm, onları birbirine bağlamış. Sonsuza dek. Bu hikâyedeki adamın avuçları yaralı, bu hikâyedeki kızın vişne kokulu avuçları o adamın yara bandı. Nefret her dilde farklı harflerin yan yana gelişiyle oluşturduğu bir kelimeydi.

 

Her dilde farklı şekilde yazılsa da, hissettirdikleri şeyler aynıydı. Aynı mıydı? Peki ya bu hissin içine başka bir his sızmışsa?

 

Ateş

 

Bu siyah görüntüsünün altında bir beyaz vardı, bunu görmeme izin vermişti. Duyguları, bembeyazdı. İnsani yani, bembeyazdı. Savaş, bembeyazdı. Ama maalesef, ben ne siyaha ne de beyaza âşıktım. Ben maviye âşıktım, “Yangın Mavisi’ne.”

 

Sıraç biliyordu, Mayıs onun karanlığıydı. “Yangınım!” dedi ona, yanmak pahasına. İki insanın kaderi birbirine bağlıydı. Asla kopmayacak bir iple.

 

“Kaderin kırmızı ipliği… Unutma! Sıraç! O bağladı bizi.”

 

Ve kıvılcım sıçradığı yerde beslenerek tahtını ateşe verdi. Yangın için geri sayım başladı.

 

Yangın

 

Çaresizlik. Gebe kaldığı harflerin sırtına devrilmesi sonucu sakat kalan ruhunun boşlukta attığı çığlığın gür yankısıydı bu. Sustu. Sessizlik, kimsesizliğini besledi. Akıtamadığı gözyaşları, yangının dibinde titreyen mavi kıvılcımın üzerine tıpkı bir benzin gibi yavaşça damlıyor, kızıl ateşi körüklüyordu.

 

Hadi, durma avuçla yanan kalbimi. O avuçlamaya çalıştığın yalnızca bir kor parçası değil, bir kalbin yanık cesedidir.

 

Kor

 

Bir örümcek ağının üstüne yağan yağmur, dağıtır mıydı saatlerini o ağı yapmaya harcayan örümceğin arkasına Peygamber’i sakladığı mucizeyi? Dağıtmazdı.Dışarıda yağmur yağıyor, örümcek ağının küçük pencerelerinden su damlaları kayarak akıyor, zemine damlıyordu.

 

Kül

 

Geçmişi gövdesinin kalın kabuğunda taşıyan bir çınar ağacının gölgesinin altında soluklanmak gibiydi tekrar buraya dönmek. Sırtımı kalın kabuğa yaslamışım da, geçmişi yüzüme duru bir su gibi çarpmışım gibi hissettirmişti. Kıyıya değil de daha derine yüzdüğünü fark eden bir insanın attığı son kulaç suyun durgun örtüsünü bozmadan hemen önce yıkılırdı hayaller.

 

Bedenimi rengârenk kurdelelerle donatmak istiyordum. Tıpkı bir dilek ağacı gibi… Havva’nın kızlarıyız.

 

 

 

Kıvılcım pdf indir

 

Ateş pdf indir

 

Yangın pdf indir

 

Kor pdf indir

 

Kül pdf indir

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.