Vejetaryen - Han Kang - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Vejetaryen –  Han Kang

Vejetaryen – Han Kang

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 159
Yazar: Han Kang

908 Kişi Tarafından Görüldü

Rüyalar başlamadan önce Yonğhe ve kocasının hayatları gayet sıradandı. Evliliğin tekdüzeliğinde normal bir yaşam sürerlerken, Yonğhe rüyalar görmeye başladı ve vejetaryen olmaya karar verdi. Evdeki tüm etleri bir torbaya doldurdu. Kalamarları. Yumurtaları. O hafta kocası, iş yerine ilk kez ütüsüz bir gömlekle gitti. Bu, korkunç değişimin başlangıcıydı.

 

Han Kang bizleri cinselliği, şiddeti, ilişkilerimizi ve saplantılarımızı sorgulayacağımız rahatsız edici bir yolculuğa çıkarıyor.

 

Özet

 

Vejeteryan Kitabı, Yonğhe isimli karakterimizin bir rüya görmesi sonucu vejetaryen bir hayata geçişini ve bu süreçte ailesi ile yaşadıkları, kendisinde meydana gelen değişimleri ve et yemeyi bırakması ile hayatında meydana gelen kırılmayı anlatıyor.

 

Tek bir hikâyeyi üç bölüm halinde farklı insanlar üzerinden anlatmayı tercih eden bir yapıya sahip.

 

Birinci bölüm

 

Yonğhe’nin vejetaryenliğe adım atışını, çevresinin buna tepkilerini ve Yonğhe’nin kararının kesinliğine ilişkin bir süreci anlatıyor.

 

İkinci bölüm

 

Yonğhe’nin eniştesi (ablasının eşi) olan ve Yonğhe’nin vücudunda bulunan Moğol lekesi ile Yonğhe’yi kendisine takıntı haline getiren başarısız sanatçımızın üzerinde duruyor.

 

Üçüncü bölüm

 

Ana karakterimizin ablası olan Inğhe’nin hayatla başa çıkmaya çalışması, kardeşine ilgi duyan eşinin kendisinde bıraktığı yara izleri, kardeşine sahip çıkma çabası ve çocukluğundan bu yana üstlendiği sorumluluk neticesindeki karakter oluşumunu anlatıyor.

 ▆ ▇ █ ÜCRETSİZ İNDİR █ ▇ ▆

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.