Türkler İçin ALMANCA - B.I.RASCH/E.Richter - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Türkler İçin ALMANCA – B.I.RASCH/E.Richter

Türkler İçin ALMANCA – B.I.RASCH/E.Richter

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 1969
Eklenme: Ağustos 30th, 2019
Dil: Türkçe Almanca
Sayfa: 136
Yazar: B.I.RASCH E.Richter

2.468 Kişi Tarafından Görüldü

Aslina bakilirsa bu ders kitabi, ikiden cok müellifin ortak eseridir: Uzun, qogu zaman qetin karsilikli müzakere ve qalrgmalarda bu kidaba ana dilleri geaitli olan altı lisan ögretmeninin emegi gecmigtir. lste bu ortak eserin Türk, fspanyol, Italyan, Yugoslav ve Yunan dillerindeki nüshalari yaytnlanmis bulunmakta’dir.

Bunlar, uzun ögretim tecrübeleri sirasinda, bu dillerin sahiplerine, Alman konusma lisanina gegigi mümkün oldugu kadar kolaylastiracak uslller gelistirmislerdir. Müellifler, aciklam,alarm her seyden önce günlük hayata yaklasik ve basit olmasilna calismislardir.

Okuna ve ,alistirma konulari – ve (dilbiigiisi kurallarinin aciklanmasiyla ilgili örnekler bile tamamen günlük hayattan alinmislardir; bu meyanda Almanya’da yasiyan yabancilarm her gün karşıllarında bukdukları durumlar özellikle göz önünde tutulmustur.

Bunun icin günlük ve konusma dilinin kullanilmasina, gercekten kullanilan dilbilgisi gekilleriyle dil yapisnin aciklanmasina özel bir önem verilmistir. Bu gevrede olarak derslerde mesela fiillerin cekimindeki bütün zamanlar islenmis ve topluca ek olarak ayrica verilmi~tir.

Simdiki ve -di’li geçmiş zaman seklindeki en çok kullanilan iki zaman ise, özellikle ayrintilariyla aciklanmis ve al~stirmalar~diasl enmistir. Dilbilgisi sekil ve kurallari, anlasilma kolaylik ve ögrenimin ilerleyisine göre münferit derslerde özenle gerekli ölqüde tutulmustur.

Özel bir ekte ayrica sistematik genel bakis imkanini veren özetler sunulmugtur. Bolca yer verilen aliştirmalar bilhassa okuma parcalariyla ilgili sorular ögreneni, hemence bütün olarak Almanca cümleler konusmaga ve yazmaga alistiracak sekilde kaleme alinmislardir. Okuma parcalari kasten münferit derslerin bagina konulmugtur: cünkü bunlar – direkt metot ilkelerine uygun olarak dilbilgisi şekil ve görünüslerini dogrudan dogruya ögretme görevini üstlenmislerdir.

İhtimamli bir seçim sonucu, sadece günlük konusmalarda cokca kullanilan kelimelere yer verilmiştir.

Bunlar, dogrudan dogruya tercüme edilecek ve anlasilacak tarzda hemen ilgili metinlerin yani baslarina konmuslardir. Derlenen kelime hazinesinin eksik kaldigi, şüpheden uzaktir.

Bunun tamamlayıcisi olarak ögrenenlere, tez elden bir sözlük saglamalarini
saglik veririz.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.