Sevgiyle Yükselmek (Bir Oluş Felsefesi) - Bert Hellinger - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Sevgiyle Yükselmek (Bir Oluş Felsefesi) – Bert Hellinger

Sevgiyle Yükselmek (Bir Oluş Felsefesi) – Bert Hellinger

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ekim 2014
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: türkçe
Sayfa: 384
Yazar: Bert Hellinger

2.108 Kişi Tarafından Görüldü

Dünyaca ünlü Alman psikoterapist ve filozof Bert Hellinger tarafından son yirmi yıl içerisinde geliştirilen Aile Konstelasyon Çalışmaları Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Uzak doğu ve Afrika başta olmak üzere, dünyanın birçok yerinde olduğu gibi, ülkemizde de giderek yayılan bir biçimde uygulanıyor.

Yüz binlerce insan,kökleri geçmişteki yarım kalmış hesaplaşmalara dayanan sorunlarını, bu teknik sayesinde aşıyor.Aile Konstelasyonu, klasik psikoterapinin tıkandığı noktalarda, insan ruhuna şifa veren, derin bir bakış açısı sunuyor.

Bu kitap, Bert Hellinger’in Aile Konstelasyon Çalışmaları’na temel teşkil eden, Hellinger sciencia diye adlandırdığı kuramını ana hatlarıyla ortaya koyuyor ve birçok vaka hikâyesiyle örneklendiriyor.

Bert Hellinger’in bakış açısından, aile ilişkilerimizde sevginin nasıl bir düzen veya düzensizlik içinde yer aldığına dair bir sistem sunuyor. Bu sistemde insan ruhunun sevgisi, her birimizin kendimize göre geliştirdiğimiz “İyi ve Kötü algısıyla” sınırlandırılan sevginin çok daha ötesine taşıyor.

Bu kitapta insan ilişkilerinde kendi kendimize bilerek ya da bilmeyerek koyduğumuz sınırları aşmamızı sağlayacak temel iç görülerin kaynağını bulacaksınız. İnsan ruhunun sevgi potansiyeline dair dile getirilen bu iç görüler, insan ilişkileri üzerine kapsamlı bir bilimin temelini de atıyor.

Bu kitapta söz konusu olan şey, bir nevi “Sevgi Bilimi” diye de itelendirilebilir. Acaba biz insanlar ne kadar birer bireyiz, ne kadar bir bütünün parçalarıyız?

Mutluluklarımız, acılarımız, üzüntülerimiz, başarılarımız, başarısızlıklarımız, iyiliklerimiz, kötülüklerimiz, suçlarımız, masumiyetimiz, kısacası yaşamımız ne ölçüde bizim elimizde, ne ölçüde çok daha büyük bir gücün yönetiminde.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.