Öteki Rüzgar 6 - Ursula K. Le Guin - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Öteki Rüzgar 6 – Ursula K. Le Guin

Öteki Rüzgar 6 – Ursula K. Le Guin

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Kasım 3rd, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 139
Yazar: Ursula K. Le Guin

188 Kişi Tarafından Görüldü

Yerdeniz’in son kitabı Tehanu’nun yazılışından on yıl sonra tanıdık topraklara dönüyor Ursula LeGuin.

 

Kaldığı yerden devam ediyor hikâyesine ama bir yandan da başından başlıyor. Öteki Rüzgâr’da yepyeni karakterlerle tanışırken bildiğimiz karakterlerin de bilmediğimiz yönlerini öğreniyoruz. LeGuin’in aşinayı yabancı, olağanı olağanüstü kılan yazarlık gücü sayesinde büyü üzerine, sonsuzluk üzerine, sonra daha basit şeyler, mesela yaşam ve ölüm üzerine uzun bir yolculuğa çıkıyoruz.

 

Ursula K. Le Guin Kimdir

 

1929’da Kaliforniya’da doğdu. Babası ünlü antropolog Alfred Kroeber, annesi ise yazar Theodora  Kroeber’dir. Radcliff ve Columbia üniversitelerinde edebiyat eğitimi gördü.

 

1950’li yıllarda fantastik öyküler ve romanlar yazmaya başladı. 1962’de ilk bilimkurgu öyküsü yayımlandı. 1974 tarihli Mülksüzler’e kadar altı bilimkurgu romanı yazdı.

Bu tarihten sonra zaman zaman bilimkurgu öyküleri yazmakla birlikte romanlarında daha ziyade yarı gerçekçi-yarı fantastik temalar işledi. Türkçe’de Mülksüzler ile başladığımız LeGuin edebiyatı, okurdan gördüğü ilgiyle birlikte, geniş bir koleksiyon oluşturdu.

 

Yazarın Tehanu’dan on yıl sonra yazdığı Öteki Rüzgâr’la “Yerdeniz” dizisi bir beşleme haline geliyor. Yazarın son iki kitabı,

 

Dünyanın Doğum Günü ve Uçak Değiştirmek de Metis’in yayın programında. LeGuin’in düzyazılarını merak eden okurlarımıza, 1999′ da edebiyat konulu makale ve denemelerini bir araya getirdiğimiz Kadınlar Rüyalar Ejderhalar başlıklı seçkiyi öneriyoruz.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.