Mutluluk Psikolojisi (Stresi Mutluluğa Dönüştürmek) - Nevzat Tarhan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Mutluluk Psikolojisi (Stresi Mutluluğa Dönüştürmek) – Nevzat Tarhan

Mutluluk Psikolojisi (Stresi Mutluluğa Dönüştürmek) – Nevzat Tarhan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mayıs 2018
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 184
Yazar: Nevzat Tarhan

3.640 Kişi Tarafından Görüldü

Stres ve zaman yönetiminde; duygu, düşünce ve davranış denetiminde beynimizi doğru kullanırsak, mutlu, başarılı ve nitelikli yaşayabiliriz.

Bu yaşantı bizim vereceğimiz kararlara bağlı olduğuna göre, dünyayı değiştirmek yerine kendimizi değiştirmeye öncelik vermeliyiz.

Bu kitabın amacı, yaygın hastalıklardan pek çoğunun temel kaynağı olan stresi mutluluğa dönüştürmenin püf noktalarını vurgulamaktır.

Bu kitabın amacı,yaygın hastalıklardan pekçoğunun temel kaynağı olan stresi mutluluğa dönüştürmenin püf noktalarını vurgulamaktır..

Bu yaşantı bizim vereceğimiz kararlara bağlı olduğuna göre, dünyayı değiştirmek yerine kendimizi değiştirmeye öncelik vermeliyiz. Bu kitabın amacı, yaygın hastalıklardan pek çoğunun temel kaynağı olan stresi mutluluğa dönüştürmenin püf noktalarını vurgulamaktır.

 Stres AIDS gibi Pek çok hastalığın temelinde yatan stres. tıpkı AIDS virüsü HIV gibi vücudun bağışıklık sisteminin çökmesine neden oluyor. PSKİYATRİST Prof. Dr. Nevzat Tarhan. “Mutluluk Psikolojisi – Stresi Mutluluğa Dönüştürmek” adlı kitabında. stresin ve AIDS’in vücut savunma sisteminde benzer etki yaptığına dikkat çekti.

Tarhan. stresin vücutta bağışıklık sistemini koruyan T hücrelerini üreten “Cytokin” maddesini azalttığını belirti. Aynı etkiyi AIDS hastalığına yol açan HIV virüsünün de yaptığı hatırlatılarak.

bu yolla vücudun bağışıklık sisteminin çöktüğü belirtiliyor. Beyin orkestra şefi Kitabında beyni “orkestra şefi” olarak tanımlayan ve “Orkestra şefinin stresli olması bütün üyelerin hata yapmasına neden olacaktır” diyen Tarhan. stresin beyin kimyasında doğrudan geliştirdiği hastalık belirtilerini ise şöyle sıraladı: “Zihin karışıklığı. unutkanlık. dalgınlık. uykusuzluk. aşırı yeme ya da iştahsızlık. ağlama. depresif olma. sinirlilik. huzursuzluk.”

Stresin belirtileri Saldırganlık veya kayıtsızlık, sıkıntı, gerilim hali, sinirlilik, keyifsizlik, durgunlaşma, çökkünlük hali, dinlenmeyle geçmeyen yorgunluk, unutkanlık, huzursuzluk, korkulu rüyalar, karamsarlık, kendini küçük görme, yalnızlık hissi, yersiz suçluluk hissetme… Ve kurtulma yolları Sakin bir insan olun.

Üzülme alışkanlığınızı değiştirin. Güler yüzlü olun. Her şeyin iyi yönüne bakın. Sevgi kapasitenizi geliştirin.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.