Masumiyet ya da Özel İlişki - Ian McEwan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Masumiyet ya da Özel İlişki – Ian McEwan

Masumiyet ya da Özel İlişki – Ian McEwan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ocak 18th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 231
Yazar: Ian McEwan

808 Kişi Tarafından Görüldü

İngiliz ve Amerikan gizli servislerinin ortak projesi, “Altın Operasyon” da görevlendirilen genç bir İngiliz’in Berlin’de yaşadıkları anlatılıyor. Rus bölgesine uzanan tünel çalışmasındaki rolü, tanıştığı Alman kadın Maria’yla girişeceği bir vahşetle kesişiyor.

Mcewan romanlarında sıkça karşılaşılan hüzünlü, yarıda kalmışlık hissi buradaki aşkta da var. Ve elbette yıllarca süren yanlış anlaşılmanın, pişmanlığa uzanan kederi.

Çağdaş İngiliz edebiyatının en önemli yazarlarından Ian McEwan, gerçek bir olaya yaslanan, psikolojik gerilim olan Masumiyet’te bir insanın sıra dışı şartlarda var oluşunu ve bu uyanışın beraberinde getirdiği karmaşa ve çalkantıları gözler önüne seriyor.

Dünya Savaşı sonrası Berlin’de savaş yer altında devam ediyor. İngiliz ve Amerikan gizli servisleri, Sovyet hatlarına sızmak için dev bir tünel projesini ortaklaşa yürütüyor. Tarihte “Altın Operasyon” olarak bilinen bu projede çalışmak üzere Berlin’e giden çekingen ve “masum” bir İngiliz, böylece dış dünyaya ilk adımını atıyor.

Dünya Savaşı sonrası Berlin’i paylaşan müttefiklerin Sovyet hatlarına sızmak için yürüttükleri gerçek bir operasyon, kurgusal kişilikler ile anlatılıyor.

Yazar bu çerçevede galip ve mağrur devletlerin birbirlerine ve yenilmiş bir ülkenin vatandaşlarına bakış açılarını, çevirdikleri dolapları okurlarına aktarıyor. Yabancı bir ülkede üstlerinin kendilerinden beklentilerini yerine getirmeye çalışan acemi bir teknisyen olan kahramanımız ise hem işini hem de tasvip edilmeyen ilişkisini bir Alman kadınla çıkıyor büyük bir gizlilik içinde yürütmeye çalışırken yaşadığı ikilem, kuşkuları, söyleyemedikleri ve başına gelen sorunlara bulduğu çözüm yolları,

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.