Küçük Kara Balık - Samed Behrengi - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Küçük Kara Balık – Samed Behrengi

Küçük Kara Balık – Samed Behrengi

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Temmuz 2018
Eklenme: Temmuz 25th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 64
Yazar: Samed Behrengi

8.391 Kişi Tarafından Görüldü

Bildiğim bir gerçek var ki ben de sizin gibi yaşlandığımda ‘Bu hayattan hiçbir şey öğrenmedim. Boşuna tükettim ömrümü.’ demek istemiyorum. İster kızın ister bağırın ben düşündüklerimi söylemekten sakınmayacağım. Bu derenin bir avuç suyu içinde sıkıştım kaldım. Her gün bu daracık yerde adına gezinti dediğiniz şeylerden bıktım artık.

Kış ortasında bir akşam vaktiydi. Denizin en derin yerinde, yaşlı mı yaşlı bir balık nine sayıları on iki bini bulan çocuklarıyla torunlarını çevresine toplamış, onlara bir masal anlatıyordu..

Küçük Kara Balık, İranlı çocuk kitabı yazarı Samed Behrengi tarafından yazılmış harika bir masal kitabıdır. İlk kez 2012 yılında yayımlanan bu kitabın, her yaştan okurun sıkılmadan okuyabileceği bir kitap olduğunu belirtmek gerek.

Bir dönem Türkiye’de okul kütüphanelerinde bulunması yasaklanmış, fakat bu yasak sonradan kaldırılmış olsa da, İran’da hala yasaklı kitaplar arasındadır. Neden yasaklı olduğunu anlayabilmek için ise, yarım saat ayırıp kitabı okumak yeterli olacaktır.

Küçük Kara Balık’ın isteğini duyan komşuları sinirlenirler, çünkü bu küçük akarsuda doğup büyüdüklerinden dolayı, büyük denizleri, okyanusları keşfetme fikri onların gözünü korkutmaktadır.

Küçük Kara Balık’a eğer buradan giderse bir daha geri dönemeyeceğini, dönerse onu öldüreceklerini söylerler. Anne balık çok üzülür, fakat olan olmuştur bir kere. Küçük Kara Balık annesi ve birkaç arkadaşı ile vedalaştıktan sonra hemen yola koyulur, büyük bir macera onu bekliyordur. Başkalarını korkutan şey onu heyecanlandırıyor ve mutlu ediyordur.

“Küçük Kara Balık – Samed Behrengi” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.