Kronolojik Zaman Çizelgeli Dünya Tarihi - Kolektif - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kronolojik Zaman Çizelgeli Dünya Tarihi – Kolektif

Kronolojik Zaman Çizelgeli Dünya Tarihi – Kolektif

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Şubat 2014
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 512
Yazar: Kolektif

6.945 Kişi Tarafından Görüldü


Etkileyici Görsellliğiyle Dünya Tarihine Yeni Bir Bakış Çarpıcı görüntüler ve büyüleyici olgularla dolu olan Dünya Tarihi, yaşadığımız dünyayı biçimlendiren olayların, insanların ve keşiflerin araştırılması için temel bir kaynaktır.

En eski atalarımızın ortaya çıkmasından başlayarak okuru dünyadaki bütün kültürlerin, ulusların, düşüncelerin ve teknolojilerin gelişimlerini kapsayan bir yolculuğa çıkararak günümüze ulaştırıyor.


Görsel Zaman Çizelgesi Kitabın temelinde tarihi olayların kapsamı ve büyüklüğüyle orantılı olarak genişleyen veya daralan kronolojik bir zaman çizelgesi bulunuyor. Çarpıcı görüntüler, haritalar ve yenilikçi grafiklerle resimlendirilen yetkin ve kapsamlı metinler, tarihte yaşanan başlıca olaylardan kesitler sunuyor.

Kitap sizi, Afrika ovalarından ve ilk insan yerleşimlerinden alıp, Yakındoğu, Yunanistan ve Roma’nın ortaya çıkış dönemlerinden geçirerek 20. yüzyılda Batılı süper güçlerin hâkimiyetine ve 21. yüzyılda Çin’in yükselişine kadar getiriyor.

Savaş, ticaret ve keşiflerin yanı sıra günümüz dünyasını tanımlamaya yardımcı olan teknoloji ve devrimleri anlatıyor. Tüm kilit olaylar, etkileyici görüntüler, açıklayıcı sanat eserleri ve alıntıların yardımıyla en doğru bağlamlarına yerleştirilerek açıklanıyor.

Tarihten Kesitler
Kitapta farklı kültürlerin özünü yakalayan büyüleyici obje koleksiyonlarından, istatistikleri, verileri, miktarları çarpıcı görsellere dönüştüren haritalara kadar tarihi en ince ayrıntılarıyla gözler önüne sunan pek çok özelliğe yer veriliyor.

Tarım, navigasyon, yazı ve para gibi yeniliklerin gelişimini izleyen konular ayrı ayrı sayfalara konu oluyor.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.