Körebe - Lee Child - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Körebe – Lee Child

Körebe – Lee Child

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Ocak 18th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 462
Yazar: Lee Child

1.754 Kişi Tarafından Görüldü

Ülkenin dört bir yanında kadınlar öldürülüyor, cesetleri kamuflaj boyasıyla dolu küvetlerde bulunuyor ve katil ardında en ufak bir iz bırakmadan kayboluyor. Ölüm sebebi belli değil. FBI’ın elinde fiziksel bir kanıt yok, tüm soruşturma körlemesine sürüyor. Kurbanların tek ortak noktası, hepsinin Jack Reacher’ı tanıyor olması.

Herkesin aklında, şaşkınlıkla cevabını aradığı aynı sorular var: Katil yüksek güvenlikli bu evlere bir hayalet gibi nasıl girdi? Özel eğitimli asker kadınları, boğuşma yaşanmadan, ölüm sebebi anlaşılamayacak şekilde nasıl öldürebildi? Küvetleri kamuflaj boyasıyla doldurmasının arkasındaki amaç neydi?

Bir anda soruşturmanın kilit noktası haline gelen Jack Reacher, aklında yazdığı cinayet senaryolarını üç haftalık zaman periyotlarında gerçekleştiren ve attığı her adımı en ince detaylarıyla hesaplayan katilin izini sürerken, akrebin yelkovanı yelkovanın akrebi izlediği amansız bir kovalama-canın içine düşer. İçine zorla çekildiği bu oyunun sonunda ya avcı olacaktır ya da av.

Körebe Kitap Özeti

Jack Reacher, Jodie adında avukat bir sevgilisi olan ve ordudan ayrılmış bir binbaşıdır. Bir gün yemek yediği restoranı haraca bağlamak isteyen adamları döver ve FBI onu ele geçirir.

Bir katil zamanında Ordu’da çalışmış ve taciz sebebiyle mesleği bırakan kadınları en ufak bir ipucu bırakmayacak şekilde öldürmektedir. FBI ekibinden Lamarr’ın çizdiği profile göre katil Reacher gibi bir adamdır. Lamarr, Barker, Poulton, Lisa Harper onunla çalışmak için mafyayı sevgiline yönlendirmek ile tehdit eder ve soruşturma başlar.

Kurbanlar arasında tanıdıkları da vardır. Bu arada Lamarr’ın üvey kız kardeşi de öldürülür. Olayın içinde ordudaki silah kaçakçılığı da düşünülür.

Reacher ve Harper beraber iyice ile dalar. En sonunda Reacher bakış açısını değiştirir. Katil aslında tek bir cinayet için bu kadar ile girişmiştir. Cinayet sebebi de en temel sebeptir.

Acaba katil kimdir ve Reacher zamanında yetişecek midir?

Harper ile arasındaki ilişki nasıl gelişecektir?

Jodie şirketine ortak olunca ne yapacaktır? FBI, Reacher ile bu soruşturma konusunda nasıl bir anlaşma yapacaktır?

“Muhteşem ama Huysuz Kahramanlardan Biri” “Kolları Temel Reis ’in Kolları Kadar Büyük… ”Independent

“Yalnız kurtların en yalnızı, okulun en havalısı ”San Francisco Chronicle

“Biraz Robin Hood, biraz goril” Sunday Times

“Unutulmaz sıkı erkek kahramanlardan biri” Jeffery Deaver

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.