Kor Sancısı - Lüset Kohen Fins - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kor Sancısı – Lüset Kohen Fins

Kor Sancısı – Lüset Kohen Fins

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ocak 18th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 360
Yazar: Lüset Kohen Fins

1.079 Kişi Tarafından Görüldü

Ne yaşanırsa yaşansın her seferinde yeniden başlayabilmek.. Yaşamın en elle tutulur amacı, mevcut koşullara rağmen her şeye sil baştan başlayabilme gücünü bulabilmekti belki de.

On Derin Ayak İzi, Enginar Mevsimi, Hasta Bakıcı, Şarlatan ve Dahil adlı romanların yazarı Lüset K. Fins’ten yedi kısa roman tek bir kitapta.

Yüreklerin üzüntü yerine şifaya, akılların durgunluk yerine harekete, ruhların da kasvet yerine dinçliğe ihtiyacı olduğu bir yüzyılda keşke günahlarımız da gözyaşlarımız gibi elimizin tersiyle silinebilseydi.

Yedi farklı yaşam kesiti, yedi farklı dünya görüşü ve farklı sebeplerle yüreğine kor sancısı inmiş yedi farklı karakter üzerinden 21. yüzyıl insanının pişmanlık, şans döngüsü, umut, hayal kırklığı, maddiyat ve aşk üzerine çıkarımlarını sinema filmi tadında bir kurguyla kaleme alan Fins, Kor Sancısı ile okurlarını bilime, sanata, teknolojiye ve kader anlayışına farklı bir pencereden bakmaya davet ediyor.

Yüreğine su serpen ne varsa geride bıraktın, artık korun üzerinde yürüyüyorsun.

Önceleri sadece kendi yangınında kavrulurken şimdi bütünün ateşiyle yanıyorsun.

Tabanlarında hissettiğin acıya dayana bildin diye hamlık sürecini aştın mı zannediyorsun?

Öyle düşünüyorsan eğer, o zaman sana hem yazıklar hem de aşk olsun. Lüset K. Fins

Özeti

Demir ve Doğa güzel başlayan ilişkilerini almış oldukları çılgın bir kararla teknolojiden ve insanların gürültüsünden uzak bir ülkede yaşamaya karar verirler. Kiraladıkları bir karavan ile Solomon Adalarında kamp yapan ikili Demir’in kendi içerisinde yaşadığı pişmanlık ile çekilmez bir hal almaya başlar.

Demir, bir türlü Doğa’ya gitmek istediğini söyleyemez. Ve Doğa ya bir sürpriz yapacağını söyleyerek onu ortada bırakarak arkasına bakmadan kaçar. Sonrasında Doğa’nın yaşadığı hayal kırıklığı, üzüntü bu süreçten kurtulmaya çalışma durumu hepimize güç verecek nitelikte.

7 farklı hikâye,7 farklı dünya,7 farklı hayat ve ortak bir kader kor sancıları.Erdem’in New York’ta istediği hayat ve babası Ali Yener ile çakışması,sonunda yaşadığı pişmanlık.

Demir’in,sevgilisi Doğa ile çıktığı dünya turunun ilk durağı olan Solomon Adalarında yaşadığı duygu karmaşası ve bunun sonucunda Doğa’dan kaçışı.Xena,babasını küçük yaşta kaybeder ve kendine Atina’da yeni bir yaşam kurar.Ta ki annesinin gerçekleri anlatması ve yaşadığı şok,sonrasında gelişen olaylar.

Şahika ve Bora Brüksel’de mutlu bir evlikleri vardır.Sahibi oldukları ŞAH-BOR adında bir mekan işletiyorlardır.Bir gün mekana gelen kurupiyer bir kadın yüzünden hayatları tepetaklak olacak ve Şahika’nın sonu.

Samet annesi ile birlikte yaşayan ve ileriye dönük planları olan liseye giden genç bir delikanlı.Annesinin yaptığı iş ve yaşadığı zorluklar. Carol,rüyasına giren ölmüş kişilerle bağlantı kurup,onlardan aldığı mesajları sevdiklerine ileten bir görevli.Ve en son yaşadığı olay onu fazlasıyla etkilemiştir.

Kor sancısı kitabı tanıtım amaçlı olarak yayınlanmıştır.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.