İblis - Hubert Selby Jr. - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

İblis – Hubert Selby Jr.

İblis – Hubert Selby Jr.

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2013
Eklenme: Ocak 15th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 352
Yazar: Hubert Selby Jr.

291 Kişi Tarafından Görüldü

Kahramanımızın adı Harry, Harry White. Arkadaşları ona “Âşık Harry” derdi. Çünkü o kadınları ayartıp yatağa atma konusunda ustaydı. Ama öyle rastgele birini değil. Evli kadınları…

 

Başlarda basit bir oyundu bu onun için, heyecanını ve haz duygusunu artıran. Sonra baktı ki kendisini mahvedecek, istemeyerek de olsa vazgeçti bu oyundan.

 

Yükselmek, zengin olmak, tüm övgüleri toplamak istiyordu. İstediklerine kavuştu da.

 

Sevdiği, güzel bir ailesi, Westchester’da şahane bir evi vardı. Ama onun tek istediği ölmekti. İçindeki iblisten kurtulmak.

 

Bu öyle bir iblisti ki tüm bedeni ve ruhuyla onu kendi oyunlarına alet ediyor, tükenmişliğin çukuruna çekiyordu. Çukurun içi ise ayyaş fahişeler, fareler, çalıntı eşyalar ve ceset parçalarıyla doluydu. Harry ise umutsuzca bağırıyordu. Ama hiç ses çıkmıyordu…

 

Brooklyn’e Son Çıkış ve Bir Düş İçin Ağıt gibi kült romanların yazarı Hubert Selby Jr. bu eserinde, kazananların vahşi dünyasında yolunu kaybeden bir adamın hikâyesini anlatıyor.

 

Hubert Selby Jr. Kimdir

 

23 Temmuz 1928 tarihinde New York, Brooklyn’de doğan yazar erken yaşta okulu bırakıp çalışmaya başlamış ancak yakalandığı verem onu yatağa başlamıştır.

 

1964 yılında, birbiriyle bağlantılı hikayelerden oluşan ilk romanı Last Exit to Brooklyn “Brooklyn’e Son Çıkış” övgüler kadar tepkilerle de karşılanır.

 

1967’de Los Angeles’e taşınan Selby 1971’de ikinci romanı Room’u yayımlatır.

 

Hubert Selby Jr. 26 Nisan 2004’te California’da yaşamını yitirmiştir

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.