Güzel Sarı Tuna (Olağanüstü Yolculuklar 5) - Jules Verne - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Güzel Sarı Tuna (Olağanüstü Yolculuklar 5) – Jules Verne

Güzel Sarı Tuna (Olağanüstü Yolculuklar 5) – Jules Verne

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Eylül 2015
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 240
Yazar: Jules Verne

1.405 Kişi Tarafından Görüldü

Güzel Sarı Tuna ; Tuna Oltası yarışmasının galibi Ilia Krusch’un hedefi, Tuna’yı boydan boya katedip ağzına varana dek balık tutarak ilerlemektir. Yolda daha sonradan çok iyi dost olacakları Bay Jaeger’le karşılaşır ve Tuna’yı birlikte geçmeye başlarlar.

Bu sırada Tuna’nın kıyılarında kaçakçılık yapan bir şebekenin şefi uluslararası bir komisyonun kararıyla aranmaktadır. Kaçakçının adının Latzko olduğu tahmin edilmektedir, ama kendisini gören ya da tanıyan kimse yoktur.

Belli ki Krusch sadece balık tutmayı hedeflediği bu yolculuktan yalnızca balıkla geri dönmeyecektir.

Avusturyalı besteci Johann Strauss’un Güzel Mavi Tuna valsinden ilham alan Güzel Sarı Tuna, Ilia Krusch’un maceralarla dolu hikâyesini anlatıyor.

Okuyucu Tuna kıyılarını Jules Verne’in anlatımıyla birlikte gezerken balık tutmanın ve denizde yaşamanın ayrıntılarından da haberdar oluyor. Tuna’nın neden mavi değil de sarı aktığını o yıllarını Tuna’ya vermiş bir balıkçıdan dinleyeceğiz.


Jules Verne’in oğlu Michel Verne tarafından babasının ölümünün ardından popüler bir polisiye romana dönüştürülen Güzel Sarı Tuna’yı, yazarının ilk yazdığı nüshaya sadık kalarak yayınlıyoruz.

ÖNSÖZ den KISA

Güzel Sarı Tuna’nın sularında balık tutmak Önce konuyu zaten bilen okurdan özür dileye­rek Jules Verne’in 1905’te öldüğünde arkada bı­raktığı beş romanın (AltmStoritz In Esra rı, Macellanya1, Güzel Sarı Tuna ve Meteor Avı) başına neler geldiğini hatırlatalım:

Bunların alelacele daktilo edilmiş metinleri yayıncı Jules Hetzel’e teslim edilmişti. Yazarın oğlu Mic­hel Verne, yayıncının isteği üzerine, bu müsved de­lerden hareket ederek, bütün eserleri “daha ticari hale getirmek” üzere “düzeltti ” ve kimilerini başka başlıklar altında ve yaptığı değişikliklerden hiç söz etmeksizin yayımladı.

 

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.